За життя

Заїхали сьогодні за кедрами. Без подарунку не лишились - за 630 грн купили 2-метровий каштан в горщику, з рожевими квітами і 4-ма маленькими плодами. Висадимо, завтра фотографію вставлю.

А ще ми знайшли там же (тільки на іншій площадці) дорослі (вже з плодами!) смородину, агрус і голубику. Хотіли купити, але вже немає куди саджати. Також повно великих троянд і хвойних рослин.

Як на мене, то у них найкращий вибір рослин в Києві з того, що я бачив. Великих (більше 3-4 метрів) дерев в них майже немає, але все що середнього розміру, - того повно. Клени, липи - рядами стоять.

Сайт цієї контори тут, але на сайті інформації мало. Краще їхати і дивитись. Це дорога на Осокорківські дачі. Їхати по ній за міську смугу, за смугою весь час дивитись направо.

На риночку в Чабанах купив сьогодні 4 кізили по 60 гривень. В горщиках, з листям, висотою десь в 80 см. Можна сказати, шара. Так що заміню ті, що не прийнялись... Взагалі, правильний підхід для висаджування таких рослин, як з'ясувалося, це не саджати їх в землю, як всі роблять, а спочатку вирощувати в горщиках (щонайменше до травня). А потім пересаджувати разом з грунтом в землю. Ідея проста - рослину простіше підгодовувати, забезпечувати їй тепло тощо. А потім, коли вже є листя, можна "випускати на волю". Надалі так і будемо робити. Суниця в горщиках в мене лізе з шаленою швидкістю. Гадаю, за місяць можна буде врожаї знімати (при тому, що посадили ми її пізно, на початку квітня).
Фундуки - цікава штука. В суботу за смішні гроші (35 і 45 грн за штуку) було куплено на заміну 3 кущі і 5 дерев (вже з листям, в горщику). Кущі були посаджені замість тих, що не прийнялись, а з двох дерев одне пустило гілку з кореня, тобто його заміняти немає сенсу. Тому замінив одне дерево, а 4 нових дерева саджатиму окремо (знову посадки...). Троянди підхопились всі, тільки в одної цуцик вже свіжу гілку зламав. Так що єдина проблема з кущами - це 4 кізили з 12 (міняти треба) і 3 великі липи. Їх замінять, бо саджали з гарантією, але все одно шкода.
Первый раз в жизни пошел по ссылке из свалившегося спама. И не прогадал. www.kedrograd.ru . Товары и поделки из кедра. Поскольку у нас ростут 4 небольших (30 см) кедра, я могу со знанием дела порекомендовать всем купить такой и выращивать дома в ведре. Кедр очень полезен для дыхания и здоровья в целом. В Киеве кедры я видел только в одном месте. Поеду туда в пятницу, если они там еще есть, то я отпишу (бо сильно далеко это) и куплю десяток на раздачу.
Білченя Кріс вчора зламав середній палець на передній лапі (що він там робив, показував пальця тхорам в сусідньому вольєрі?). Тепер думаю, що з ними (Крісом і пальцем) робити - чи ампутацію чи залишити так ... З посаджених дерев прийнялись майже всі, крім чотирьох лип і ~8 фундуків (4 кущі і 4 дерева). Дві липи з чотирьох мені вдалося реанімувати (вони начебто прокинулись, бруньки почали набухати), інші дві поки сплять. Будемо реанімувати. Фундуки приймаються гірше. Треба було їх спочатку саджати в горщики, а коли прокинуться, висаджувати одразу в землю. Шкода буде, якщо фундуки доведеться заміняти наступного року, - дерева досить високі. Троянди взялись майже всі крім чотирьох. З цими теж веду виховну роботу - підгодовую корневіном і біогумусом. Але все, що взялось, чудово квітне, і врожай буде вже цього року з переважної більшості рослин. А ще нам привезли здоровенну суданську троянду в горщику. Поставили в кухні, - дихати одразу стало нічим. Поки що винесли на вулицю, що робити далі, невідомо.
(взято звідси)

Считается, что ягодный сезон открывает земляника. Но есть скромная ягода, которая опережает землянику не только по срокам созревания, но и по содержанию витамина С. Это жимолость, по-старинному готовик, то есть «быстрый, поспевающий всегда к сроку» (В. И. Даль).

Садоводы давно успели полюбить эту ягоду за то, что она не требует особого ухода и успешно растёт и плодоносит даже на бедных почвах. Привлекает жимолость высокой устойчивостью к морозам и болезням и, конечно же, очень ранним созреванием плодов. Уже в начале июня или даже в конце мая, почти за две недели до первых ягод земляники, можно полакомиться крупными сине-голубыми ягодами с сизым налётом. Мякоть ягод тёмно-красная с фиолетовым оттенком, вкус кисло-сладкий со слабым ароматом и приятной горчинкой.

В природе существует много видов жимолости, не все они съедобны. Растение распространено в Восточной Сибири и на Дальнем Востоке, где растёт по речным долинам, на полянах и горных лугах, в хвойных лесах. В диком виде много жимолости на Камчатке, там называют её камчатской вишней. Сибиряки же прозвали синеплодкой.

Именно из Сибири ягода шагнула в культуру. Наиболее известные сорта Синяя птица, Голубое веретено, Павловская, Ивушка, Фиалка, Золушка. Садовая жимолость – довольно крупный кустарник, который плодоносит на одном месте 15-20 лет. Зрелые ягоды могут быть различной формы: шаровидной, продолговатой, кувшиновидной. Они привлекают птиц, поэтому нужно заботиться о защите урожая.

Жимолость необыкновенно полезна. Её плоды характеризуются высоким содержанием витаминов. Чтобы получить суточную дозу витамина С, достаточно съесть 150-200 г ягод. Этого витамина в жимолости больше, чем в ягодах крыжовника, малины, земляники. Р-активных веществ в жимолости почти столько же, сколько в черноплодной рябине. Поэтому ягоды можно использовать как целебный продукт при гипертонии и атеросклерозе.

Плоды содержат также калий и натрий, которые полезны для профилактики сердечно-сосудистых заболеваний, а высокое содержание железа в ягодах положительно воздействует при малокровии. Жимолость содержит также фосфор, магний, кальций, марганец, медь, цинк, йод и другие макро- и микроэлементы. Плоды богаты пектином, который выводит из организма радионуклиды. Наличие дубильных веществ в ягодах позволяет рекомендовать их при лечении желудочно-кишечных заболеваний.

Ягоды жимолости хороши в свежем виде. Из них готовят варенье, джем, желе, компоты, вино, используют как начинку для пирогов.

Для приготовления варенья надо промыть и высушить неперезревшие ягоды, залить их горячим сиропом и выдержать 3-4 часа. Когда ягоды пропитаются сиропом, нужно варить их, но только 5-6 минут, чтобы не разварились. Затем можно сделать перерыв на 6-8 часов и повторно варить до готовности. Закрывать можно любыми крышками или пергаментной бумагой. Соотношение ягод и сахара 1:1.

Для «сырого» варенья ягоды моем и растираем в эмалированной посуде деревянной толкушкой, добавляя сахар. Протёртые ягоды подогреваем до растворения сахара и раскладываем в стерильные банки без герметической укупорки. Хранить нужно в прохладном месте. Соотношение ягод и сахара 1:1,5. Эта ароматная масса – прекрасное дополнение к чаю и вкусная начинка для пирога. Если же добавить столовую ложку «сырого» варенья в стакан воды, то получится свежий целебный напиток красивого тёмно-рубинового цвета.

Чтобы приготовить джем, закладываем в кастрюлю 1 кг ягод, 1,5-2 кг сахара, добавляем 1-2 стакана воды. Варим при постоянном помешивании до разваривания ягод. Раскладываем в стерильные банки, закрыв их пергаментной бумагой. Храним в прохладном месте.


Ось і в мене біля будинку прижились і випустили перші листи два маленькі каштанчики (до метра зростом), випадково куплені разом з плодовими кущами. Київський вальс Ночі солов'їніі, ночі весняні, Доли подніпровські наснились мені. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська б'є. Молодість мила, - ти щастя моє. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська б'є. Молодість мила, - ти щастя моє. Далі неозорії, далі київські сади, Друже незабутній, ти прийдеш сюди. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська б'є. Молодість мила, - ти щастя моє. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська б'є. Молодість мила, - ти щастя моє. Нам би ще зустрітися в солов'їну ніч, Теплі зорі київські сяли б довіч. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська б'є. Молодість мила, - ти щастя моє. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська б'є. Молодість мила, - ти щастя моє.
Незвично спекотна для цього сезону погода (сьогодні було +24 за Цельсієм при повній відсутності дощу протягом місяця) призвела до активного цвітіння дерев. На знімку вниз каштан, що повністю розцвів.



Знято на Оболоні, районі, побудованому на пісках. Цьому каштану біля 30 років.
Сибірський кедр - це різновид сосни і до власне кедрів відношення не має ніяких (кедри ростуть в Лівані і в деяких інших місцях середземноморського басейну, а також в ботанічних садах). Названа ця сосна була кедром експедицією, яку відправив Петро Перший в Сибір, в т.ч. для пошуку дерева для будівництва дерев. Завдяки смолам кедрова сосна не гниє в воді, тому добре підходить для суднобудівництва (дерев'яного, звичайно). Родичем кедра сибірського є кедр європейський. Він, як і каже його назва, росте в Європі, зокрема в Карпатах.

Кедрова сосна - дуже корисна рослина, оскільки виділяє в повітря надзвичайну кількість фітонцидів. На жаль, росте вона надзвичайно повільно - 5-річне дерево сягає лише 30-40 см. в висоту. До 15 років кедрова сосна виростає до ~2 метрів, і в 15-20 років починає приносити плоди (це дані по сибірському кедру, європейський трохи відрізняється) .

Родичем кедрової сосни є пінія, яка росте в Європі (зокрема в Італії). Її насіння ("горіхи") дуже схоже на насіння кедрової сосни і за виглядом і за смаком.

Ми вирішили посадити кілька сосен. Сьогодні купили чотири дерева (європейський кедр) віком 3 чи 4 роки. Висота біля 25 см. Ось одне з них на знімку:

Останні два тижні ми з перервами займались посадками рослин (дерев, кущів, трохи квітів і трав). Всього було посаджено: Дерева:
  • Липи 4-5 м заввишки - 19 шт
  • Клени 2.5 м заввишки - 3 шт
  • Горіх лісовий (дерево) - 3 + 9 шт
  • Кизил (дерево) - 2 шт
  • Каштани (маленькі) - 2 шт
  • Шовковиця (1.5 м) - 1 шт
  • Горіх волоський - 1 шт
Кущі:
  • Горіх лісовий (кущ ) - 15 шт
  • Троянди - 14 шт
  • Агрус - 11 шт
  • Смородина - 10 шт
  • Кизил (кущ) - 10 шт
  • Голубика - 10 шт
  • Барбарис - 10 шт
  • Ожина - 5 шт
  • Йошта - 5 шт
  • "Наречена" - 4 шт
  • Бузок - 3 шт
  • Калина - 3 шт
  • Обліпиха - 3 шт
  • Жимолость - 2 шт
  • Бояришник - 2 шт
  • Жасмин (великий) - 1 шт
Трави і квіти:
  • Чорниця - 44 шт
  • Іриси - 1 шт
  • Дрібна квітуча трава - не рахувалось
  • Суниці в лісі - не рахувалось
  • Суниці в горщику - 4 горщики
Великі дерева (крім кизилу і ліщини) сажали робітники, також вони допомагали саджати троянди, барбарис, смородину і ожину. Решту ми сажали самотужки. UPD: досадили ще 9 фундуків 2 метри заввишки, які ми придбали в області за смішну ціну (3 долари за дерево).
  • Архів

    «   Квітень 2024   »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6 7
    8 9 10 11 12 13 14
    15 16 17 18 19 20 21
    22 23 24 25 26 27 28
    29 30