За життя

Про Ющенка і Майдан

Камрад цікавиться у своїх читачів, чому вони зрадили Ющенка на цих виборах. Хочеться таки висловитись, оскільки незалежно від того, наскільки ці звинувачення стосуються мене, саме по собі питання вимагає відповіді.

Спочатку скажу "за людей", а потім "за себе". Я пропускаю варіанти, коли люди голосували "проти Я, тому за Ю", чи "проти фальсифікацій", а розгляну саме випадок, коли свідомо голосували за Ющенка.

По-перше, хочу спитати, чи пам'ятаєте ви основне гасло програми Ющенка в 2004-му? Це не було "Славу Степану Бандері", і не було "Всі в Європу" чи "Охороняймо кажанів". Це було гасло "Бандитам - тюрми".

У слова "бандит", як і у поняття "бандитизм" є чіткі визначення, підтримані (хоча й не використовуючі наведені терміни) кримінальним кодексом. Під ці визначення цілком підпадають і Янукович з Азаровим, і Ківалов з Клюєвим. Але що побачили ці люди в 2005-2006 роках? Грати і конвой? Ні. Посади, державні дачі і нагороди з рук президента.

Більшого плевка у вічі людям годі й уявити. З моральної точки зору це є зрада своєї позиції, яку підтримали люди, а цим і зрада людей. Людей, яким президент присягав, які довірили цій людині долю свою і своїх дітей. Президент сказав людям "красти - можна, займатись рейдерством можна, і це буде непокараним" і цим видав карт-бланш на розкрадання державного майна. А це вже зрада самої держави. А державна зрада - це кримінальний злочин, один з найтяжчих і найбільш караних.

Тому "прокотити" пана Ющенка на виборах і відправити його в політичне небуття - це найменше, чим може віддячити народ за зраду. І немає значення, що корисного зробила ця людина. Вона ошукувала людей, відкрито і цинічно, протягом 5 років, і довіряти їй далі означає не поважати себе. Тому я цілком розумію тих людей, які розчарувались в чесноті і в честі пана Ющенка.

Тепер за себе. Сам я цього року не голосував, оскільки завдяки радянській прописній системі (тільки не треба блюзнірства "у нас прописку скасували" - прописку скасували, а тарганів в головах - ні) позбавлений багатьох громадянських прав. В 2004-му голосував насамперед проти Януковича, бо вважаю, що більш огидного для всякої порядної людини кандидата складно знайти. В цьому році голосував би за Гриценка, якби міг (і кошти на передвиборчу кампанію якого вносив).

Так от, в мене позиція прагматична, як і належить юристу. За конституцією влада в Україні належить народу, який здійснює її безпосередньо або через представників, зокрема президента. Тобто президент є особою, яку вповноважив народ на здійснення представницьких і керівних функцій. Іншими словами, це топ-менеджер держави. Народ уклав з менеджером угоду, надавши певні права і поклавши певні обов'язки. Що зробив цей менеджер? Знехтував своїми обов'язками і почав використовувати службове положення в особистих цілях, роздаючи "любим друзям" і колишнім супротивникам посади, винагороди, концесії тощо. Таким чином, народ, якщо він хоч якось поважає себе і свої права, має такого менеджера звільнити з причини професійної непридатності. Що й було зроблено. Були запропоновані інші кандидатури на цю посаду. Кого вже там оберуть, це інше окреме питання, але попередній менеджер має піти, і було б непогано притягнути його до відповідальності. І повторюсь, той факт, що менеджер виконував частину своїх обов'язків і взятих зобов'язань, не заперечує і не скасовує того факту, що іншу велику частину зобов'язань було проігноровано. Договір має виконуватись повністю, а не частково.