За життя

Заїхав у справах до Києва на плагін-гібриді. В будинку в мене розетка відсвяткувала свою потрібність - 13 років тому я спеціально вивів в гаражі розетки в місця для заряджання автомобілів. Ось, стали у пригоді.

Щодо поїздок по Києву:

1. Самої батареї не вистачає. В середньому за ці дні я проїжджав 60 км за раз (від виїзду з дому), а батарея - на 45-50 км. Тому доводиться їздити в режимі гібрида.

2. В гібридному режимі споживання по Києву по пробках виходить менше ніж 3 л/100 км + електрика з акумулятора (десь 8 кВт). Але оскільки електрика зовсім дешева в мене (особливо вночі або коли сонце - в мене сонячні панелі), то можна нею знехтувати.

3. Якби в Києві були самі гібриди, дихалося би значно легше, тому що машин стало просто вдвічі більше ніж рік тому, пробки всюди, а ДВС в пробках це бензин на вітер.
Вчора мене за якимось дивом занесло на LinkedIn почитати стрічку. Точніше, яким дивом, я розумію, але навіщо я там провів більше, ніж 5 хвилин, - не дуже. Після цього мені почав менше не подобатися Facebook :). А зараз я зрозумів, що LinkedIn мені нагадує. Загін з павичами, ось як на фото:

peacocks2.jpg

PS: а кричать вони огидно, радянський мультфільм про Мюнхгаузена мав рацію.
Поставили мені в гаражі розетку. Тепер я заряджаю автівку щоночі та маю 100% батареї десь о 3-ій ранку. По спеці та з урахуванням того, що ми живемо на схилі пагорба висотою понад 100 м (автівка змушена перевалювати через нього щоразу при виїзді з дому), на повному заряді акумулятора вона проходить біля 30-32 км. Обіцяли 50-60, але це по рівнині. В нас пагорб все псує. Для середнього електромобіля споживання електрики становить від 15 до 20 kWt/h на 100 км, в нас же виходить біля 30, тобто майже вдвічі більше. Бензин не використовується взагалі (тільки один раз увімкнувся бензиновий двигун, коли за 1 км до дому сіла таки батарея). Погано в цьому те, що на чистому електромобілі споживання теж буди в півтора рази вище, ніж на рівнині. Але гадаю, що в Києві така ж ситуація - самі пагорби, якщо на правому березі жити.
Почав працювати над продовженням IT-енциклопедії, котре початково хотів включити прямо в енциклопедію, але з певних міркувань не зробив.

Робоча назва - "Основи програмування для дітей". Принципово не буде фокусу на якійсь конкретній мові програмування. Натомість будемо обговорювати основи - ту теорію, котра дозволить будь-яку мову програмування чи бібліотеку вивчати методом порівняння (з теорією).

Зміст

Вступ

Основні поняття цифрових комп’ютерів
 • Мови програмування
 • Коментарі
 • Команди та оператори
 • Цифри та числа
 • Текстові рядки
 • Збереження даних в пам’яті. Куча і стек. Статичне і динамічне виділення пам’яті
 • Змінні та вказівники
 • Типи даних
 • Використання змінних
 • Константи
 • Операції над даними
Виконання комп’ютерних програм
 • Що таке алгоритм
 • Функції (методи, процедури). Стек викликів. Рекурсія.
 • З чого складається програма. Модулі, бібліотеки, області імен.
 • Цикли
 • Умовне виконання
 • Зворотні функції (callbacks)
 • Виключні ситуації
 • Паралельне і асинхронне виконання
Складені типи даних
 • Структури
 • Масиви
 • Набори (sets)
 • Словники (dictionaries)
 • Стек (ага, знову)
 • Переліки
 • Черги
 • Об’єкти
Об’єктне та об’єктно-орієнтоване програмування
 • Складові частини (члени) об’єкту
 • Видимість членів
далі буде
Подивившись вчора кілька відео про плагін-гібриди, дістав відповідей на деякі питання, що в мене виникали (зокрема і в попередніх дописах).

1. Ємність батарей. За дослідженнями, в Європі середній громадянин проїжджає за день не більше ніж 40-45 км. Саме до цієї цифри виробники дотягують електропробіг гібридів. Тобто, зараз плагін-гібриди проїжджають на електриці після повного заряджання біля 50-55 км. Технічно, навіть для США цього може вистачити - багато хто живе в межах 10-15 миль від роботи. Наприклад, мені до офісу було 8-9 миль, і іноді я повертався через супермаркет, тоді робив гак 5-7 миль. Для Києва, якщо їздити лише на роботу і дітей в школу, то в багатьох випадках 50 км теж вистачатиме. Якщо кружляти по місту, тоді, звісно, ні.

2. Швидкість заряджання. В гібридах стоїть повільний блок заряджання, і це навмисно. Тут є два пов'язані considerations. По-перше, швидке заряджання малої батареї призводить до більшого навантаження на один елемент батареї, що скорочує час її життя. А основною турботою багатьох людей досі є міф, що батарея коштує дуже дорого, живе мало і її потрібно буде міняти. Зараз на батареї дають гарантію 5-8 років або біля 150 тис. км пробігу. Цілком притомна цифра - підозрюю, що і бензиновий двигун, що стоїть в цих автомобілях, більше 150 тис. без серйозного ремонту не витримає. Другий аспект - сценарій використання плагін-гібридів передбачає неспішне заряджання вдома з розетки вночі. Про це я писав тут, і рішення тут немає. Слухав розповідь представника ZSE (місцевий постачальник електрики), - кажуть, що нові будинки будують з певною кількістю зарядних місць, щось біля 10% паркомісць. Це, звісно, смішно для вказаних сценаріїв використання. Потрібне якесь притомніше рішення.
Сьогодні наткнувся на одну цікаву проблему, котра буде найголовнішою перешкодою в масовому переході на електромобілі. Це багатоквартирні будинки з паркінгами і вимоги компаній, що обслуговують електричні мережі. Точніше, проблема полягає в ідіотизмі тих, хто пише інструкції. Вони вимагають, щоб лічильники стояли в місці з вільним доступом (з вулиці). Я так розумію, що це робиться для того, щоб ніхто не під'єднався до мережі перед лічильником, цим самим обходячи його. Якщо для приватних домоволодінь це має сенс, то для багатоквартирних будинків - ні, оскільки найпростішим є поставити загальний лічильник на дім, і на різниці між показниками загального і суми індивідуальних лічильників виявляти крадіжки. А отримання показників вже давно зроблено прямо через електромережу, і контролерові немає потреби приходити до лічильника, щоб зняти його показники.

А який взагалі зв'язок між лічильниками і електромобілями? А простий. Для того, щоб ефективно заряджати електричний автомобіль (не гібрид), необхідно поставити wall box - зарядний пристрій, що вішається на стіну і дає можливість заряджати електромобіль швидко, маючи výkon (потужність?) понад максимальних для побутової розетки 3.3 КВт . Такий пристрій вимагає окремого підключення до розподільчого щита і, відповідно, окремого лічильника. Тепер уявіть собі -- якщо кожен лічильник потрібно винести на вулицю, то потрібно протягнути з гаражу до кожного лічильника і назад окремі кабелі та виділити десь на фасаді будинку місце під лічильники. І якщо для будинку на дюжину квартир, як в нас, це ще можна зробити, то великі багатоквартирні будинки - no chance з причин банально обмеженого місця.

Єдиний варіант, який я зараз бачу - це міняти норми та дозволяти монтаж лічильників в місці споживання енергії (тобто на паркомісцях).

Інший очевидний варіант - виводити слабкі розетки (на 3 КВт) від загальнодомової мережі. Але з ним виникає проблема організаційного характеру - такі розетки вимагають згоди всіх співвласників будинку. І знов таки, в маленькому будинку ще можна спробувати зібрати згоди (і то не факт, що вдасться), а в великому це без шансів.

В країн є не більше десяти років на вирішення цієї проблеми, бо в 30-му році майже зупиниться виробництво автівок з ДВЗ і відповідно значно збільшиться частка автомобілів, що потребують заряджання. А очевидне єдине місце, де автомобілі можна заряджати масово - це гаражі, де автівки проводять ніч.
Я завів собі останньої моделі plugin hybrid для пересування Словаччиною і поїздок в мандри. Ну, щоб не прив'язуватися до розетки. Це офіційна версія. Насправді я його завів тому, що це єдина автівка, яка мені сподобалася візуально - якби вона була електричною, я би краще взяв чисто електричну. А так довелося себе вмовляти, що "й так згодиться".

Їжджу два тижні, тому можу описати певні враження.

Читати далі...

Як людина, що все робоче життя провела в американській work culture, не можу не здивуватися у влучності наведених нижче слів.

If the truth be told, the best solution is to give employees the opposite of what they're being given now. How many times -- especially in the American work culture -- have you seen employees completely unable to take vacations? And even when they do, somehow, they still get contacted for this, that, or the other bit of work. That's the beauty of technology.

A culture where breaks are encouraged and respected? It's not just that most companies don't have that. It's that America doesn't have that. America has a work culture. It doesn't have a life culture.

An ethos of constant individualistic drive isn't capable of embracing, well, having a life.

When you tell him that you're tired and you need a long break, Atlas just shrugs.
Намагався зареєструватися на вакцинацію в Словаччині, де за всіма нормами, маю право. Отримав такий витвір мистецтва. Я пишаюся з ньго - люди ще можуть таке створити. Алеboot to the head вимальовується начисто:

Thank you for your interest in registration for COVID-19 vaccination. Unfortunately, online registration from your country is not available.
For further information please call the COVID-19 Call Center at +421 2 32 353 030.

Using VPN connection to register for COVID-19 vaccination is not allowed.
If you are using a private or corporate VPN connection, please try again to register without your VPN connection.
If you are not using your VPN connection and you are in one of the following countries:
SK, HU, AT, CZ, please contact us at: +421 2 32 353 030.

Ну а зображення мені Матриця не дає прикріпити. Там написано "вакцинація - це свобода". Arbeit macht frei, #$%.
I pledge allegiance to the flag of the United States, and for the republic, for which it stands. For liberty and justice for all.
I pledge no allegiance and I bet - they're gonna drive me crazy yet.


Обидва рядки я вивчив в 93-му. Перший я мав змогу вимовити десь зараз. Але рудий чубчик фактично позбавив мене цієї можливості. Отже, другий рядок.
"Лишитися має лише один!" - знущався Колобок над Дунканом МакЛаудом
анекдот
Встановив Hyper-V, стали підгальмовувати віртуальні машини VMWare Workstation (хоча працювати не припинили). Почитав документацію:

Many virtualization applications depend on hardware virtualization extensions that are available on most modern processors. It includes Intel VT-x and AMD-V. Only one software component can use this hardware at a time. The hardware cannot be shared between virtualization applications.

Resolution: To use other virtualization software, you must disable Hyper-V Hypervisor, Device Guard, and Credential Guard. If you're using Hyper-V to run virtual machines or containers, disable Hyper-V Hypervisor in Control Panel or by using Windows PowerShell.

Довелося видалити Hyper-V назад.
За версією істориків, будівельники побудували будівлю, а потім засипали її парою метрів глини. Ну ок...

Що старішою стає людина, то вільнішою вона є проти сучасних обмежень. І я не про себе і не про пенсіонерів, котрі тремтячими руками скаржаться в пейсбук "ну коли же вже вакцинація до нас дійде?" (попустіться, ніколи). Я все за музику.

В молодості мені подобався Accept, але абсолютно не подобався соліст, Удо Діркшнайдер. Я знав, що він з Accept пішов, але з тих давніх пір 93-го року (часів Objection Overruled) до Акцепту й не повертався. Аж до минулого тижня, коли зі здивуванням дізнався що після фактично 15 років небуття Акцепт відновився з новим солістом. І випустили з тих пір аж п'ять альбомів.

Але й це ще не все. Я прослухав все "нове" - дуже гарно. Але найкраще - останній альбом Too Mean To Die. Суцільна насолода, хоча я й відійшов від металу ще позаминулого року. На відміну від маси музикантів, що випускали ремікси, збірки the best, акустичні версії тощо, Акцепт записали свіжий і вельми-вельми свіжий альбом. Був би капелюх, зняв би. А так  - дуже рекомендую.

22

Із синхронічностей:

В переліку задач за номером 22 стоїть задача, можливість виконання якої значно ускладнюється тією самою Catch 22. І номер задачі присвоював сам баг-трекер, а не я.
У вересні я писав про переваги широкоформатних моніторів. Зараз в мене з'явилася можливість проапгрейдити монітор на більший розмір, і я поліз розбиратися.

І перше, що я з'ясував, - що я лопух. В нових професійних моніторах вбудовано KVM switch і живлення по USB-C. Мені нарешті (6 тижнів пройшло) прислали новий ноутбук, котрий працює по одному USB-C порту (і ні, до фруктів він не відноситься). І в процесі перенесення інформації виявилося, що мій Dell U3419W має KVM і підтримує роботу по USB-C.

Що це означає? Насправді, кілька важливих речей. По-перше, непотрібен KVM switch. Миша і клавіатура втикаються прямо в монітор, а кількість приладів і дротів на столі зменшується. По-друге, ноутбуки з USB-С підключаються до такого монітора як до dock station, тобто, знову зменшується кількість дротів. По-третє, в монітора є апаратна підтримка режимів роботи, коли кожен комп'ютер має по пів-екрана, та режимів "картинка-в-картинці".

Але навіть якщо комп'ютер у вас один, то той факт, що монітор починає виконувати функції док-станції, економить вам 200-300 євро (мені не економить, бо я лопух і купив док-станцію, котра мені тепер ні до чого).

Висновок - прогрес вирішив обігнати кенгуру на спринті.
Висновок два - на моєму моніторі дуже дрібне зерно. 0.233. Це вимагає використання масштабування 1.25 для зручної роботи, але це не кращий варіант. Мета - мати три вікна в ряд по горизонталі, при цьому не ламаючи очі. На моєму 34" це можна зробити при масштабі 100%, але очам вже важкувато. Тому я вирішив брати 43" (мабуть, Philips) із зерном 0.27 і співвідношенням сторін 32:10. Як візьму, опишу.
Один з небагатьох подарунків, які викликали в мене радість, коштує лише 1 євро. І ні, це не виграш в лотерею :).

В мене є дуже рідкісна ручка, котру я свого часу купив за великі гроші, а от змінні стрижні для неї полінувався замовити. А потім виробник ручок припинив випускати стрижні :-/ . Той же стрижень, що був, за роки навіть мінімального вживання ручки все одно майже закінчився. А проблема в тому, що це металеві стрижні, і вони мають різну форму, тобто ручки і стрижні не є сумісними. І на мою нічого з того, що я бачив, не підходило. І тут в місцевому Метро я побачив набір з трьох стрижнів за 0.99 євро. Поміряв - підходить. І колір той же, що був. Тепер ми з дружиною забезпечені стрижнями на наступні п'ять років.
А старий стрижень повністю припинив писати рівно в той момент, коли я його з ручки витяг.
In my VMWare Workstation (was 15, then 15.5, now 160), I am keeping two virtual machines, both with Windows 10 Professional. The immediate problem was that one of the machines offered "View -> Fit Guest Now" option, while for another machine, this option is grayed out. This caused a significant inconvenience, as I was trying to lay both windows alongside each other on my 34" ultra-wide monitor.

I searched for information here and there, tried numerous suggestions, but all without luck. I tried to use the "Install VMWare Tools" command several times to update or reinstall VMWare Tools. This didn't help.

Recently, I have received a notification from VMWare that Tools 11.2 is out. Workstation offered me to download and update Tools. So I did. After downloading, I used the "Install VMWare Tools" menu command to update VMWare Tools. To my surprise, this didn't update Tools! I still had version 11.1.5 installed.

In addition, the machine-in-question didn't let me switch shared folders while the machine was powered on. Workstation told me that I must have Tools installed. That was confusing, but the message also signaled that the host is having problems communicating with the guest. So, I probably need to focus on fixing Tools in the guest.

The next thing I did was visit the download page for VMWare Tools and download version 11.2. There, you can download the "external" package to install from the host and the in-guest installer. I took both but used the in-guest installer.

Running the in-guest installer in the guest machine to upgrade VMWare Tools didn't work again! The files remained old. Then I uninstalled Tools 11.1.5 completely and rebooted the system. On one of the two virtual systems, the Tools' files remained on the disk. So I removed them manually. After that, I used the in-guest installer again to install the "fresh" copy of VMWare Tools 11.2. And voila! VMWare Tools was installed.

As the fresh version of Tools was installed, the Fit Guest Now was re-enabled and appeared to work. The happy end is here (for the time being). I still don't know why Tools got broken - was it some Windows update that damaged them, or the Tools I had were too old for Windows 10 build 2004. Let's see how it goes with the next Windows 10 updates.
Ти можеш вкласти в мене все, що хочеш - з незмінно смаковитим результатом.

Підморгнувши тобі, повільно затягую вкладене в себе, де все гаряче, що аж палає.

Лише дві хвилини - і все готово. Якщо не терпиться, можна витягнути, подивитися і повернути на місце. А якщо мало, то можна і ще трохи.

Обіцяю - ти отримаєш задоволення не лише від результату, а й від процесу, і повертатимешся до мене щодня, а то й не раз.

Твій тостер Sage.
 • Архів

  «   Вересень 2021   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30