Роздуми

Російський бізнес (рівно як і український бізнес із російським корінням або власниками) має за взірець своїх монголо-татарських предків. Їхньою метою є захопити, знищити ворога клієнта і насадити свої правила. Якщо бідолашному клієнтові не пощастило - можна міняти поштову адресу, бо відбитися від ненав'язливих розсилок неможливо. Розсилки від бізнесів (цілком офіційні) ведуться російською мовою, без вказання джерела (а кому цікаво?), без можливості змінити адресу підписки чи відписатися (а то - коли це рабам давали волю? В 15-му столітті?). Цікаво, що в україномовних розсилках таких проблем я не зустрічав - чи то їх просто менше, чи то їх роблять більш культурні люди.

І як я не зневажаю spamhaus і інших антиспамерів (котрі зазвичай гірші за спам), неадекватних горе-бізнесменів можна лікувати виключно блокуванням на рівні провайдерів і DNS.
Ті, хто вводив "американський" стандарт на конверти, мабуть в школі не вчились, і не знають, що для того, щоб запхати стандартний аркуш А4 (чи А3 чи А5, пофіг) в такий конверт, треба розв'язати задачу, котра розв'язку не має взагалі. Мова йде про трисекцію кута і, відповідно, про поділ відрізку на три частини. Звісно, можна скласти вчетверо (якщо А4), але виглядатиме він потім відстійно.