За життя

З фінансуванням на мультсеріал ми пролетіли (причому, проекти, що їх було вибрано до фінансування, мені здалися відверто нецікавими).

Ілюстрації досі не готові - в кольорі я бачив 32 з 58. Вони звісно дуже кумедні, але повільно ... Взагалі я переконався, що будь-який термін виконання робіт потрібно сміливо множити на два.
За місяць, на жаль, майже нічого нового з причини травневих свят (-12 днів коту під хвіст).

Мультфільм закінчено. Мали записувати телевізійний сюжет про мультиплікаційну майстерню і про мій мультфільм як приклад, але з-за чіпування Тігуана я не потрапив на телестудію.

Ілюстрації до книги ще не готові :(. Запис аудіокниги відклався до кінця липня. Сподіваюсь електронний варіант книги підготувати на серпень, щоб він, мультфільм і аудіокнига вийшли на одному диску.

До речі, побачив гру для Андроіда, котра могла би бути чудовим доповненням (і рекламою) до книги казок.
Пройшов майже місяць. Справи просуваються.

Попрацювали з редактором над казками. Редактор зробив купку виправлень. В середньому - біля десятка на казку. Виправлялись як (здебільшого) помилки граматичні і синтаксичні (ну не пам'ятаю я деяких правил, тим більше, коли писав, не вдавався в подробиці), так і нюанси мовні - русизми (виявилось, що по тексту їх було) і надлишкові фрази, а також стилістичні проблеми.  Загалом, виправлень небагато - все-таки, породу не проп'єш. Скільки часу редактор працював, - не знаю. Ми з ним потім пройшлися по всіх казках (57 штук) за годину, і вдома я витратив ще дві години на внесення змін в текст.

Вичитаний текст готовий до друку і для створення аудіо-книги. Чекаю на мультфільм, щоб віддати в НашФормат в якості зразку для озвучування.

Мультфільм домальовується. Довелося його розтягнути на 2:30 (і здорожчати) і переозвучити. Час залежить від тексту - якщо казковий текст читається швидко (щоб вміститись в дві хвилини), то він не сприймається. А при нормальній розповіді виходить, що потрібно більше часу.

Якість мультфільма - ну, бюджетний варіант. Тут нічого не поробиш, нормальний мультфільм коштував би втричі дорожче (в тих же виконавців - як я писав раніше, якість сильно залежить від кількості роботи, а та - великою мірою від бюджету, а не тільки від вміння виконавців, адже всі деталі промальовувати - це шалена кількість роботи). В поточних умовах не впевнений, що хочу вкладати такі суми.  

Озвучування в мультфільмі вийшло гарне (з другої спроби).

Ілюстрації будуть готові ближче до кінця травня, а книга має з'явитись, якщо затримок не буде, десь в серпні. Непогано, мабуть, оскільки розповсюдження припадає на осінь.
Нарешті підписали договір із видавництвом. Довелось перейменувати казки в "Казки Дивного Лісу". Хай буде дивний, що ж ...

Далі текст вичитуватимуть редактор і коректор, після чого я отримую готовий текст, котрий можна віддавати для виготовлення аудіокниги. Я вільний змінювати виправлення редактора, хоча в принципі те, що я бачив (зразок змін в моєму тексті), гарної якості і мені як автору потрібно буде коригувати 5-10% змін.
Три тижні вже не писав, бо і не було особливо, що писати. З ілюстраціями нарешті вирішилось - їх робитимуть ті, хто робить мультфільми. Щоправда, за два тижні ледь вдалося витрусити з виконавців авторський договір, і не підписаний, а лише текст. Причому, я ж готовий везти аванс, але давайте договір... два тижні... . Видавництво теж гальмує з договором. То кошторис народжували, то договір я виправляв, щоб він хоч якусь юридично коректну форму мав. Причому дивно - видавництво ж має певну кількість авторів, а договірна робота не поставлена взагалі. Хоча здавалося б - домовтесь з якимось юристом, котрий зробить якісні типові договори, і користуйтесь. Навіщо займатись самодіяльністю і писати договори, якщо ти не юрист і не маєш практики. Питання риторичне, звісно. Одне добре - ані назва, ані самі казки не ріжуться (принаймні на даному етапі). Ще ми написали brief на заявку на державне фінансування мульт.серії. Не знаю, чи з цього щось вийде, але якщо не робити, то гарантовано не вийде нічого, а так є якийсь шанс. Тим більше, що мені гроші не потрібні і все піде мультстудії (тобто в них є інтерес проштовхувати тему). Як тільки ми підписуємо договори (з видавництвом і ілюстраторами), починається технічна щоденна робота з редактором і технічними співробітниками видавництва. Далі буде ... PS: а особистий сайт на Бітріксі (включно із блогами) я майже зробив, але віддав нашому новому веб-майстру вчитися на ньому Бітрікса. Поки не вивчиться, сайт в тираж не піде.
Вчора заїхав на виставку книжкової графіки, що проходить в Будинку Художника на Львівській площі в Києві. Виставка займає чималу площу і представлено на ній приблизно пару сотень робіт як суто паперових, так і з інших матеріалів. Біля 60-65% виставки - це роботи молодих митців, випускників київського інституту мистецтва (не пам'ятаю, як він зараз називається). Друга половина - більш старші майстри. Цікаво, що стилі виконання дуже різняться залежно від віку автора (р.н. котрого вказано на підпису до роботи) із кроком в 5-10 років. Сучасний стиль, в котрому виконано роботи молоді (86-91 роки) - напів-авангард. Але схоже що їх так зараз вчать, бо стиль і якість є, але вони досить специфічні для сприйняття. Роботи авторів 70-их р.н. більш звичні (для мене). Автори 30-50-60-их р.н. малюють взагалі в класичному радянському стилі. Комусь подобається, комусь здається занадто дитячим, позбавленим авторського внеску, такого як в сучасної молоді. Але це ж все суб'єктивне. На жаль, такого що я б захотів розмістити в своїй книзі казок, було аж два автори. Причому, один випускник, а другий автор вже в віці. Тобто роботи майже всі гарні, але для дорослої аудиторії, а дітям буде нецікаво і незрозуміло дивитись на такі ілюстрації. Ще цікаво було подивитись, як ілюстрації та обкладинки, які друкуються потім на папері, моделюються спочатку у великому розмірі із найрізноманітніших матеріалів - тканина, картон, плівка, сторонні предмети матеріального світу (ножиці, ґудзики тощо). Перегляд зайняв у нас хвилин 40, тому можу порадити всім сходити переглянути експозицію. Виставка працює до 28 лютого щодня крім вівторка з 12-ої години (тільки не подивився, до котрої). Розташована на третьому поверсі будинку. працювала до 24-го лютого :(.
Як завжди, виникають певні затримки (той захворів, цей помер ...), що негативно впливають на процес. За тиждень вдалося поспілкуватись з агенцією НашФормат, котра займається аудіокнижками. Вони пропонують запис аудіокниг, а також друк CD / DVD і окремо дистрибуцію. Вирішено, що диск буде виготовлятись із аудіоказками і електронною книгою в різних форматах. З аудіокнигами все зручно - можна підібрати кількість начитувачів, музику і фонові шуми, побити запис на кілька частин тощо. І ціни помірні, якщо йдеться про художній твір (нехудожні мабуть ніхто начитувати і не буде). З книжковою редакцією ми все ще ведемо розмови. Наблизилися до підготовки договору (ага, це так довго). Одночасно редактор дивиться на текст казок і продумує правки (як мені сказали). В мене є таке нехороше відчуття, що від казок залишиться половина. З іншого боку, з аудіо- і електронним варіантами я сам собі господар. Ілюстрацій все ще немає жодної і немає розуміння, хто саме буде їх робити. Начебто мультстудія готова, але зразків ще немає. Вчора ходив на виставку художньої графіки (про це напишу окремо), - може з тих авторів когось підібрати, але такого щоб підходило під задум казок, немає.
Дивлюсь я, що не дуже виходить розповідь стосовно процесу підготовки. Можливо тому, що мені все здається очевидним чи не вартим уваги, а можливо тому, що це насправді процес мало кому цікавий. А деякі речі я не хочу озвучувати (принаймні, якщо не питають), бо вони можуть бути комерційною таємницею іншої сторони, а я в них дозволу не питав. Тому якщо вам цікаві якісь деталі (наприклад, аніматори розповідали певні цікаві речі стосовно того, як готуються мультфільми), питайте.
Рухаємось потроху: віддав сьогодні львів'янам аванс за мультфільм, обіцяють за півтора місяці зробити. Вони ж готові робити ілюстрації недорого, але це ми ще дивитимемось зразки і узгоджуватимемо ціни і технічні деталі. Видавництво підгальмовує, хоча не відмовляє (і це добре). Врешті решт, якщо відмовлять, то ми завжди можемо зробити print on-demand і електронні версії. А ще я вже починаю замислюватись над наступним, більшим проектом, котрий включатиме в себе масу художніх і ігрових аспектів.
Час плине, справи рухаються, хоча й дещо повільно. Окремо взяті ілюстратори зникли. Я шукаю виконавця на мультфільми. Поки що відгукнулись львів'яни і запропонували прийнятну ціну. Будемо розмовляти детальніше завтра чи післязавтра. З видавництвами цікавіше. Наприклад, видавництво пропонує повний цикл, але при цьому крутять носом (стосовно казок) і пропонують все крім власне друку. На резонне питання "а навіщо ж ви тоді потрібні" мовчать. Інші видавництва ігнорують листи. Ну, в принципі, як і говорили тут раніше, кожен вже заробив собі по мішку золота і сидить відпочиває ... Поки що в нас начебто є кандидат, що зацікавився, зараз будемо обговорювати деталі. На крайній випадок є ще друк без позначення видавництва і розповсюдження книги своїми силами, але це складно, довго і зводить захід до print-on-demand, що зовсім невигідно за умови дорогої поліграфії (я хочу кольорові ілюстрації до кожної казки, а це вже виходить альбом, а не просто книга).
  • Архів

    «   Травень 2024   »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31