За життя

Поштовий хаб

Одна з цікавих властивостей американської поштової системи - це безліч маленьких і не дуже приватних контор, що надають повний (або неповний) спектр поштових послуг, виступаючи агентами поштових і кур'єрських служб.

Виглядає це так: в молі або торговельному центрі є "магазин", котрий або одною з функцій, або основною функцією має приймання відправлень від людей і відправлення їх одною зі вказаних клієнтом поштових чи кур'єрських служб (в США ходять DHL, UPS, FedEx, останній найпопулярніший). Також вони продають конверти, скриньки, упаковку тощо. Чи продають вони марки, не цікавився, але не бачу проблеми і в цьому. Вигода в тому, що не треба їхати і стояти в черзі на пошті чи в кур'єрській службі.

Це все при тому, що звичайний лист можна відправити не виходячи з дому - треба просто покласти його у спеціальну поштову скриньку або (в приватних будинках) поставивши вертикально в своїй скриньці (поштальйон забере). Ну а такі, як я, котрі не мають марок і не знають, з якого боку їх клеїти, ходять у згадані магазинчики, де їм waybill (папірець, що клеїться на конверт) друкують на комп'ютері і пробивають за нього оплату.

Щурове

Мій дід був класичним кабінетним вченим. До хріна (більше 50-ти, наскліьки мені відомо) патентів, робота за столом в кабінеті. Вже будучи прикутим до ліжка, він завжди цікавився, як просувається моя кандидатська робота (котру я закінчив, але так ніколи і не захистив). А бабуся доглядала за дідом, бо до життя той був мало пристосований (зараз батько на мене образиться :).

Я все життя йшов до того ж (на це є об'єктивні причини). Навіть дідів письмовий стіл забрав собі, як антикваріат.

Але часи змінюються. Дід працював за часів СРСР, де держава давала таку можливість. Мені ж життя не дає до цього дійти. Все мріяв вийти на пенсію і взятися за науку, котру закинув в 2004-му з милості власного ж наукового керівника в аспірантурі. Не виходить. Перешкоди все сильніші і сильніші. Життя давно перетворилося на суміш квеста із Принцем Персії. Цікаво, до чого ж доля веде ... У випадковості я припинив вірити вже давно.

Хайку

Важкі окови
Скидає Україна.
Переможемо.

Fixing VMWare Workstation shared folders

Some Windows 10 updates make Shared Folders feature of VMWare Workstation to stop working. The disks mapped from that folders become inaccessible without a reason.

The reason is actually that the updates break the registry entries.

To fix them you need to run regedit.exe and navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\NetworkProvider\Order key. There you will see "ProviderOrder" value. The contents of this value looks similar to "LanmanWorkstation,RDPNP,webclient". This list is missing one important value, "vmhgfs". The correct value should be "LanmanWorkstation,vmhgfs,RDPNP,webclient".

It is possible, that the value will be different in your case, and the point is to add "vmhgfs" close to the beginning of the list. Probably, right after LanmanWorkstation is the correct order.

Село на колесах

Ви не "стоїте в пробці". Ви і є пробка.
"Трафік".
Днями побачив в інтернеті чергові міркування на тему "час валити" (як за так і проти). Цікаво, що ті, хто хоче виїхати, або вже виїхав, посилаються насамперед на складність життя в Україні з точки зору соціальної (бюрократія, складність ведення бізнесу, нерозвинутість культури тощо). Водночас більшість людей забуває, що вони і є (або були) частиною населення України, котре, зокрема, займає місця в урядових установах, поводиться як бидло на дорогах і смітить де попало. Ба більше, виїжджаючи мігранти везуть частину цього совку із собою на захід, тим погіршуючи ситуацію там, куди вони приїхали.
Як відомо, можна вивезти дівчину із села, але не можна вивести село із дівчини. Тому коли черговий мігрант розповідатиме, як погано йому було в Україні і як гарно на заході, нагадайте йому, що він і є тим поганим в Україні. І щобільше таких з України поїде, то легше буде будувати адекватну державу.

З Амазону

Коментарі до металізованих кухонних рукавиць:

Q: How do these hold up against ninja attacks?
A: It completely depends on the level of the ninja. I personally have battled (and defeated) up to a brown belt, but I don't think they will hold up to a black belt one w/o fraying a bit at the ends of the fingers.

Q: Would they work to protect from getting nicked or cute for a band saw?
A: You would be bloody, but maybe still cute. Depends on whether you were cute to begin with. Bat your eyelashes at the EMTs who arrive to save your life before you pass out from loss of blood and test your cuteness level.

Q: Will I be able to defend myself against a knife attack in a dark alley with these?
A: Yes, of course. Everyone knows that you don't bring a knife to an alley fight with a person with a gun wearing cut resistant gloves.

Файне місто Вашингтон

Хоч я звідти і поїхав, а раз за разом доводиться туди повертатися. І центром світу я відчуваю не Нью-Йорк, а саме імперське місто Вашингтон.

Треба з'їздити в Нью-Йорк машиною. Вирішив зробити зупинку в готелі на пів-дороги. І тут з'ясувалося, що готель в 40 км (на пів-дороги між Балтимором і Вашингтоном) дорожчий і гірший за опціями, ніж готель в Арлінгтоні із видом на Капітолійський пагорб і Пентагон. Ну і як тут втриматися і не завітати?

Міні-хайку

_._

Позитивізація

Як мова формує свідомість.

Припустимо, покупець може отримати знижку до 50% .

Є два варіанти написати вираз:

1) you can get the discount no more than 50%
2) you can get the discount of up to 50%

Українською те ж саме буде

1) ви можете отримати знижку не більше ніж 50%
2) ви можете отримати знижку до 50%

Але є нюанс (с) анекдот

Українське "До" має коннотацію обмеження. Англійське "Up to" має "присмак" руху вгору (хоча теж є обмеженням), що сприймається позитивно.

Ісламізація ПЗ

Встановив CentOS 7 (по роботі треба). В налаштуваннях локаль - American English, в мовах - вона ж. Запускаю браузер (Konqueror), заходжу в пошук - відповідає google.ae із усім арабською мовою. Це вони american english скоротили до ae? Чи вирішили на останок до інавгурації Трампа відірватися, поки всіх муслімів з USA не виперли?

Свіжим accounting'ом навіяло

Фунты стерлингов над биржею кружатся,
первым снегом курсы падают, садятся.
И от брекзита не спрятаться, не скрыться,
Консерваторы, скажите, как вам спится.

Хайку

Жовтневий вечір
Спів цвіркунів навкруги
Літо не вщухає

World-al-one

#VisualPoetry до вчорашнього міні-хайку:

5cd911d1138389b70ad39790ce367020.png

Міні-хайку

Світ
наодин
ці

Крікет

Субтропічний цвіркун - це полохлива і стрибка чорна скотина розміром тушки в 1.5-2 см. Звук, котрий вона видає, за гучністю легко перекриває пилосос, а за розповсюдженням - глушник для вогнепальної зброї. При світлі або будь-якому звуку цвіркун замовкає, і починає свою арію лише після заспокоєння. Цвіркун ніколи не співає наодинці -- зазвичай надає перевагу тріо, але іноді йому достатньо дуету.

Цвіркуни у нас в місті лютують четвертий тиждень. Спати неможливо. Спіймати ще складніше. Якщо тварюка пробирається в квартиру, вважай, ніч пропала (і наступний день, відповідно, теж).

Одне радує -- звичайні беруші звук саме цвіркуна зрізають просто повністю.

Українська розкладка з російськими і білоруськими літерами

Оскільки мені іноді доводиться листуватися у справах з російськомовними особами (в основному громадянами США), набирання Alt-235 замість літери ы почало втомлювати.

Тому я створив універсальну розкладку клавіатури, котру можна встановити замість стандартної Української в Windows. В цій розкладці російські (і білоруські) літери набираються або як AltGr+клавіша (це правий Alt називається AltGr), або як Ctrl-Alt-клавіша (при цьому активною має бути українська розкладка, звісно).

Клавіші замаплені наступним чином --

Основна - з AltGr
і - ы
ь - ъ
є - э
е - ё

Розкрадку можна завантажити за посиланням http://www.mayevski.com/files/UkrWithRusWinKbdLayout.zip

Після встановлення необхідно в налаштуваннях Language або Regional Settings (залежно від версії Windows) для української мови додати розкладку клавіатури Ukrainian (with Russian). Якщо у вас буде декілька розкладок (наприклад Ukrainian (Enhanced) і ця), то переконайтеся, що активною є Ukrainian (with Russian), інакше додаткові літери не працюватимуть.
 • Архів

  «   Квітень 2017   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30