За життя

(початок тут)

1b2080a96240bc6674fb24f69c10b8b8.jpg

Прибули мої подарунки, і я взявся за експерименти.

Праворуч на світлині - спінювач. Незважаючи на невідому назву, прилад неймовірно якісний, про що свідчить, зокрема, і рейтинг на амазоні.

Найперше питання в мене було, з чого виходить піна. З пристроєм піна виходить навіть з молока 3.5%, але після вспінювання воно має конкретний присмак пряженого. Декому до вподоби, я не люблю. Тому 10-12% вершки набагато краще. Чи можна у спінювачі використовувати вершки 33-40%, я не пробував, але, підозрюю, що пити з такими вершками буде не дуже смачно (зажирні).

У спінювач ллється не менше 80-100 мл вершків, що є дещо незручним. З іншого боку, на виході виходить нормальна піна, а не спінене парою молоко.

У спінювача три режими - спінення, підігрів і комбо. Навіщо спінювати холодні вершки, я поки що не зрозумів (може, для фрапучіно..). А от ідея з підігрівом мені дуже сподобалася - піна виходить тепла, а ще коли вона накриває каву, та не вистигає, і має добру температуру, а не охолоджену, як це трапляється, якщо доливати молоко з холодильника. Або можна просто підігрівати молоко без спінювання.

Друге питання було, який смак і аромат може мати піна. Спершу я робив просто з цукровою пудрою (тому що мав її, і не мав цукру). Піна чудова, смачна. Але хотілося експериментів. В хід пішли цукор з корицею і з ваніллю. Рідкі додатки (сиропи) я не пробував, оскільки чомусь їх тут (в Братиславі) поки що не знайшов (хоча і не сильно шукав). І кориця і ваніль з цукром дають трохи запаху, але практично не дають смаку. Підозрюю, що потрібно сипати більше, але тоді засолодка піна вийде.

Окремо зауважу, що є два варіанти (котрі можна кобінувати) - сипати додаток в піну при роботі апарата, або насипати нагору, як на світлині. Вони дають різний результат. Засипане всередину дає смак, але майже не дає запах. Насипане нагору, якщо воно не провалиться крізь піну, дає аромат, але не смак. Можна класти в середину одне, а зверху інше.

Третій аспект - що як змішувати. Є знов-таки два варіанти - можна наливати піну (і вершки) з агрегата в каву. Тоді результат буде як на світлині вище (там я ще ложкою мішав). А можна викладати піну силіконовою лопаткою. Тоді буде отаке:

58a1822c09d63aa91d637613a425a696.jpg

Сліди молока, що падає вниз, це лише traces, -- реально кава не набуває смаку молока і навіть при ковтанні вона проходить під піною без змішування. Ідея у викладанні в тому, що можна змішувати смаки, котрі не змішуються в принципі, тобто в каві буде смак один, а з піни йтиме аромат інший.

Остаточнне питання було аби не першим, насправді, - чи можна отримати каву з молоком і лимоном. Відповідаю - можна, і не одним способом.

Кислота, що міститься в лимоні, згортає молоко, тому, здавалося б, це речі несумісні. Але якщо маєш час та натхнення, або базові знання кулінарної хімії, то відкривається безліч варіантів. Все залежить від того, що саме (смак, аромат, в якій комбінації) ви хочете отримати.

Перший варіант, котрий я отримав не першим, але випадково (просто забувся), це коли робиться кава з лимоном, на котру зверху кладеться піна. Піна має молочний смак і аромат (ну або що ви туди захочете додати), а кава має смак лимона і його ж сік в середині.

Другий варіант складніший. Задача стояла отримати піну зі смаком лимона. Не можна? Можна, коли треба.
Для експериментів було придбано три кулінарні пакетики  - мелені лимонні шкірки, цукор з лимонним ароматизатором, і головний інгридієнт - цукор з лимонним ароматизатором і лимонною кислотою. Перше я ще не пробував. Друге - там один запах. А от найдивніше було третє. Лимонна кислота начебто мала би згорнути вершки. Але її там небагато (3.5%)  і сипалася суміш у збиту і підігріту піну (в процесі збивання). Таким чином площа контакту лимонної кислоти із вершками була мінімальною. На виході маємо смак і аромат вершково-лимонного морозива, лише теплого.

Звісно, можна змішати лимонно-вершкову піну із лимонною ж кавою.

Для особливих гурманів існує варіант додавати каву в піну, щоб отримати піну з кавовим смаком. Але це для тих, хто любить смак кави (я не люблю).

На додаток, я трохи експериментував з посипками. Можна посипати тертою ліщиною. Тоді буде сильний запах горіха. Можна посипати шоколадом. В цьому випадку піна пахне шоколадом, але шоколад не змішується з кавою і не змінює смак. Можна додавати тертий в порошок імбир. Виходить теж дуже цікаво.

В мене ще попереду експерименти із сиропами, і я розмірковую про додавання в піну меду. Якщо будуть інші пропозиції, з радістю вислухаю. Перець і сушену цибулю не пропонувати!
Людині споживати воду корисно. В межах 3-4 л в день (більше вже буде на шкоду). Тобто потрібно на додачу до їжі випивати 1.5-2 л води на добу. В спекотних умовах ці дози можуть збільшуватись і вдвічі.

Коли я починав пити зелений чай, я пив його з металевої кружки 0.3 л. З одного пакетика чай виходив міцний. Згодом дружина купила собі керамічну чашку на 0.5 л, і досі нею користується. Я ж почухав потилицю і купив собі керамічну чашку 740 мл. Реально там виходить біля 700 мл рідини. Але ... один пакетик чаю - слабко, два - міцно. Я пив один, але відучувалась певна водянистість напою. Пив я так майже 5 років скільки живу в будинку. А нещодавно купив собі чашку 0.5 л. І маю зауважити, що виходить ідеально для зеленого чаю. І по смаку в самий раз, і 3 чашки на день (не враховуючи кави, соків і інших напоїв) - чудово.

Керамічні чашки купував в Мегамаркеті - там великий вибір. Навіть літрові є, якщо кому треба. Хоча не знаю, на що це може згодитись.
(може комусь моє дослідження теж згодиться)

Пробігаючи по Метро перед новим роком, звернули увагу на красиві кавомашини Bosch Tassimo (звернули здебільшого тому, що вони були виставлені посеред проходу разом з капсулами). Смикнулись купити в якості іграшки (погратись на НР), але оскільки старшої моделі не було, то вирішили відкласти і вивчити питання детальніше.

З'ясувалось, що 8 капсул до цієї машини коштують $7. Тобто майже по доллару за чашку кави. Недешево, мабуть (хоча я не знаю, скільки має коштувати чашка кави: я п'ю розчинний Jacobs з розчинними ж вершками), і цей Tassimo - не найкращий варіант.

Тоді мені подумалось, що дешевше купити кавомашину-автомат. Поліз вивчати питання. Ціна на повні автомати починається від $1500-1600. До цього треба додати вартість власне кави і засобів для очищення агрегату (хоча у нас питна вода суперфільтрована, рано чи пізно чистити доведеться).

Математика виходить така, що всі ці агрегати виходить варто купувати тільки або якщо дуже любиш каву (капсульні варіанти, т.з. чалди), або якщо багато людей п'є каву (тоді вартість одної чашки зменшується).

Хоча на погратись можна, звісно, взяти Tassimo і пару-вісім упаковок кави (вона там всіляка різна є). А можна продовжувати пити чай...
Якщо комусь цікаво, він з'явився в Каравані на Луговій, причому в різних дозах (я собі літрову пляшку купив).
Сказали, що є в Поляні. Подивились на сайті - є. Приїхали - немає. Запропонували Triple sec від DeKuyper, довелось взяти спробувати. Гм. DeKuyper вміє робити Advocaat, а от Triple sec йому не вдався. Cointreau смачніше. Будемо шукати (с)
Адвокату 40-градусного я так і не знайшов, а от Куантро зник взагалі! Весь випили злі олігархи?
Наш вельминешановний уряд вирішив, що треба вирівнювати платіжний баланс країни, але робить це досить дивним чином. Мене сьогодні порадували, що митниця не пропускає рослини, що ввозяться в Україну, і за чутками, не буде цього робити до кінця року. Тобто садові центри, які ввозили рослини з-за кордону (а зараз, нагадаю, відкрився сезон осінньої посадки рослин, при цьому якісний посадковий матеріал здебільшого імпортний) смокчуть з причмокуванням. При цьому офіційної заборони немає. Є ще думка, що це певний монополіст собі "вибив" таку послугу (а його товар пропускають), але перевірити цю думку я не можу. А ще я сьогодні обїхав 5 супермаркетів в пошуках лікеру Адвокат. Знайшов тільки в Метро 16-градусний (є ще 40). Ані в Мегамаркеті (де він завжди стояв), ані в дрібніших супермаркетах його немає. Теж підступи митниці?
Епіграф:

"Клиент" заходит в кафе.

Клиент (К): - Пожалуйста, пятнадцать по сто (водки - прим. ред.).
Бармен (Б) в недоумении: - Может вам три бутылки принести сразу?
К: - Нет, пятнадцать по сто, будьте добры.

Бармен наливает, выставляет на стойку. Клиент выпивает вторую, третью, четвертую, пятую, шестую, седьмую, восьмую, девятую, десятую, одинадцатую, двенадцатую, тринадцатую, четырнадцатую.

Б.: - Простите, а почему вы оставили первую и пятнадцатую?
К.: - Вы понимаете ... Я точно знаю - первая не пойдет, а последняя будет лишней.


Як я нещодавно згадував, я не п'ю спиртних напоїв (організм не приймає). Але бувають часи (приблизно раз на рік), коли організм перевантажується настільки, що навіть відключитись не може, і його треба тупо вимикати. От і сьогодні, після тривалого (майже рік) нервового напруження і тижневої хвороби сил вже нема ніяких. Тоді рятує джин з тоніком. На цей один раз на рік в мене стоїть пляшка Gordon's і пляшка тоніку. І сьогодні вони мені підказали правильну схему пити так, щоб не перевищувати дозу.

Рецепт дуже простий (див. вище): треба налити всі заплановані порції одразу. Для джин-тоніка в мене це 3 *(50джин+200тонік). Тобто виставляємо (в моєму випадку) три склянки і розливаємо в них напій. Далі пляшка ховається, причому бажано так, щоб не дістати, і п'ється тільки те, що стоїть на столі.
Польські партнери прислали в подарунок на Новий Рік пляшку Зубровки в "термокостюмі" (щоб на столі повільніше нагрівалась):А це мій бар цілком:Це ще не все - шампанське, медовуха і кримьскі вина ще в коморі складені, разом із кількома пляшками вина.

Треба зауважити, що я алкогольні напої не п'ю (тільки пиво зрідка) і з усього бару за рік випив лише пляшку кальвадосу дозами по 20 грамів, коли дуже боліла голова (коньяк там стоїть для тої ж цілі). Тобто ці всі пляшки мають шанс достояти аж поки діти не виростуть.
40 грамів джину (правильніше - Beafeater, смачніше - Gordon's) 100 грамів спрайту 100 грамів справжнього гранатового соку льод В коктейлі відчуваються смаки всіх інгрідієнтів.
Чи є якесь наукове пояснення тому факту, що під час спеки (саме спеки, тобто коли організм починає активно пітніти аж до мокрого одягу) пиво практично не спричиняє сп'яніння? Алкоголь виходить з організму з потом чи діє якийсь інший механізм? Лікеро-горілчаних напоїв це не стосується.
 • Архів

  «   Жовтень 2022   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31