За життя

Поки м'які серцем (і мізками) захисники собак в Україні наражають на небезпеку себе і співгромадян, розповім, як це працює в США.

В нашому county існує закон - всі пси мають бути на поводку. Отаке просте і коротке твердження, котре автоматично вирішує всі проблеми. Якщо собака не на поводку, він виловлюється, тримається якийсь час в пошуках хазяїна, потім знищується. Мотивація дуже проста - права людини на вільне життя є в цій країні беззаперечним пріоритетом, вище будь-якого гімнізму (в цього підходу є зворотній бік - дозволене полювання на диких тварин в межах, що шкодить екологічному балансу). А безпритульні тварини (котів це теж стосується) розносять сказ і інші хвороби, що, знов таки, заважає жити людям.

Тому в нашому селі є птахи, білки, козулі, єноти, опосуми (чи посуми - я їх весь час плутаю) і інші тварини, але немає безпритульних псів. Зауважу, що всі ці мешканці нахабні і нелякані і їхній асортимент я знаю з того, що бачу на узбіччях доріг збитими.

По Києву ж (не кажучи про інші міста) можна пересуватися лише як живуть білі в ЮАР - виключно на автомобілях, вікна не опускати, а будинки огорожувати триметровими парканами. Зокрема, і з-за собак (як чотирилапих, так і дволапих).

В попередньому county, де я жив (під Вашингтоном), було ще крутіше - всі собаки мають бути зареєстровані в "райраді", за них платиться податок в $10/рік, але щоб заплатити податок і подовжити реєстрацію, необхідно пройти щеплення від сказу і принести довідку. А за незареєстрованих тварин - штраф, і не 100 грн, як в Україні, а дещо істотніший. Детально можна почитати тут: http://www.fairfaxcounty.gov/living/animals/
c76f628b827c70107ad318154a31c407.png

А колись він був маленьким.
- Что мне дедушка! Подумаешь! Это кровать моя.
- А где же дедушка спит?
- Дедушка там, в углу, на коврике.
А отак наша Берта спить на моєму боці ліжка, коли мене немає (причому, якщо спить дружина поруч, Берту це не бентежить). Коли ж ми всі влягаємося, собака спить в ногах у дружини, а кішка - у мене в ногах, або взагалі на мені.

610368ac0313ad6787ad19510487e5ed.jpg
Тільки що зняв з Британії 7 (сім. Котра після шести йде) кліщів. Всі як один - здорові, відгодовані, активні і хрін розчавиш. Кліщі небезпечні для людей Бореліозом і подекуди (начебто не в Києві) енцефалітом. Для тварин вони небезпечні повним спектром відомих і невідомих хвороб, від деяких з котрих лікування немає. Тому, панове, будьте обережні і уважні в зелених зонах - сезон негараздів почався.
Сидят Илья Муромец, Добрыня Никитич и Алеша Попович в пещере, квасят. Тут подлетает Змей Горыныч и говорит: - Мужики, можно я тут посижу? - Пошел ты! Змей улетел. А на улице дождик капать начинает. Зябко. Змей опять: - Ну мужики, можно я тут посижу? - Пошел на фиг! Опять Змей улетел. А на улице уже молнии, град. Змей: - Ну мужики, там дождь, молнии и т.п. - можно я тут в уголке посижу? - Пошел на фиг! - Да ладно, тебе что, жалко? Сиди! Змей уполз в уголок, сидит, шепчет: - Пошел на фиг, пошел на фиг... Может, я живу здесь...
Британія знайшла, де живе заєць. Тепер в них розвага: коли великих собак немає на вулиці, заєць вільно шариться за парканом (у дітей вже хобі прийти до мене в кабінет і видивлятись зайця у вікно; інколи бачать). Коли великі собаки надворі, заєць не висовується сильно (хоча теж ходить). А от коли ми з шелті виходимо гуляти, шелті лізе на пагорб шукати зайця, виганяє його з нори (при цьому заєць більший за собаку) і жене подалі в ліс. Потім повертається. Коли ми йдемо, заєць повертається до нори. Дуже зручно - заєць зігрівається, шелті тренується.
Першу шелті в Україні звали Ламберта (вдома вона звалася Бася, а її дочка - Ася, Аліса, була моєю першою шелті). Так от ... коли ми брали Британію, дружина вигадувала їй скорочене ім'я, котре могли б вимовляти діти. Я пропонував Бері, але дружина наполягала на імені Берта (і так воно і лишилося). Причому дружина ніколи про Ламберту не чула, та і я сам згадав про повне ім'я Басі лише вчора на виставці.
brittany1 brittany3 Brittany in snow
Ось, прибарахлився (фото від продавця дісталося): brittany Хто знає, що за порода?
... або чи можна вбитись на рівному місці.

Мої вечірні спортивні прогулянки із собакою ледь не закінчились (а може й закінчились, завтра буде видно) дорожньою пригодою. Як я стояв на рівному місці посеред дороги (в кооперативі) і крутив радіо в телефоні, мене було збитоз ніг власним собакою, котрий вирішив, що йому вкрай необхідно в найближчі кущі. А коли в собаці 80 кг і він б'є всією тушкою по гомілках, людина падає на землю як олівець - з розмаху і не згинаючись (це вже другий раз мене так збивають, але перший раз був на спину на сніг). От я і впав. Розбив ногу до крові і добряче приклався ліктем. Мій колега після такого "прикладання ліктем" місяць з гіпсом ходив, не враховуючи операції із титановими шурупами. Добре було б, якби обійшлось подряпиною... Ще й голова почала боліти - схоже на легкий струс.
Залишили сьогодні собак самих вдома (на території, звісно). Два великих чорних тер'єри і один маленький білий "сообразили на троих " - заловили кішку (не знаю, де вони її взяли) і розпотрошили її. Їсти не стали (при тому, що з ранку голодні сидять). А вчора їх пияка якийсь ледь не нагодував власними пальцями. Він вночі поліз їх погладити, мабуть. Я вчасно вийшов на гавканину щоб побачити це і прогнати пияка. Так що скоро перейдемо на самообслуговування в аспекти годування.
Як краще захистити своє майно і територію присадибної ділянки?Собака Берії

Розумний і врівноважений, з яскраво вираженим інстинктом охоронця. Недовірливо ставиться до сторонніх, злобливий, але водночас легко прив'язується до всіх членів родини (з якими живе).

Виведений для постійного перебування надворі в складних російських погодніх умовах, легко адаптується до зміни кліматичних умов.
Також придатний для проживання і охорони квартир за умови регулярної (раз в 3 місяці) стрижки або трімінгу.

Чорний тер'єр - це кращий охоронець, який дозволяє Вам бути впевненим у збереженні території і майна, що були доручені цьому собаці.

Дізнатись про можливіть придбання цуценят можна за телефоном 8-044-228-8115 Василина

Читати:

Про породу
Про історію породи детально

Дивитись:

Цуценя, 45 днів, 7 кгА ось мама з двомісячними цуценятами:UPD: лишилось 3 суки і 1 кобель. Не гайте час!

UPD 2: ПРОДАНО! Одного продажного кобеля ми вирішили з місяць потримати у себе і, можливо, залишити назавжди. Але в гарні руки із бажанням виставлятись ми його можемо продати.
 • Архів

  «   Грудень 2022   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31