За життя

Ти можеш вкласти в мене все, що хочеш - з незмінно смаковитим результатом.

Підморгнувши тобі, повільно затягую вкладене в себе, де все гаряче, що аж палає.

Лише дві хвилини - і все готово. Якщо не терпиться, можна витягнути, подивитися і повернути на місце. А якщо мало, то можна і ще трохи.

Обіцяю - ти отримаєш задоволення не лише від результату, а й від процесу, і повертатимешся до мене щодня, а то й не раз.

Твій тостер Sage.
Коли ми їхали з "багатоповерхового" Києва в 2008-му році, трафіку в будній день там було ледь трохи більше, ніж зараз у вихідний. В 2010-му моя літня автівка якщо споживала по Києву більше 10 л на 100 км, то я хапався за голову. Останні пару років вона споживає в Києві стабільно 11.5-12 і, як на мене, це забагато. Я вже думав, що треба інжектор чистити, двигун перевіряти тощо. Друга автівка, Hyundai Santa Fe, з таким же дволітровим турбодвигуном, їсть трохи побільше відповідно до своєї маси.

Але Братислава - це Ж жах. В п'ятницю споживання на обох автівках сягнуло 19.5л на 100 км. При в півтора рази дорожчому ніж в Києві бензині. Воно, звісно, тут немає, куди їздити - середній проїзд складає 20 км на день. Але відчуття від грошей, що в прямому сенсі спалюютьcя і виходять в трубу, дуже неприємне.

А як тут місцеві їздять на прожерливих дорогих автівках, я взагалі не розумію - там же споживання і до 30 доходитиме (як колись у Хамера по Києву).

Тому я для себе вирішив, що наступна автівка - обов'язково електрична. Так, початково вона коштує дорожче за аналогічну бензинову. Але сукупно електрична обходиться дешевше за рахунок кращого ККД всіх систем і меншої вартості обслуговування. Одна проблема - за всіма розмовами і анонсами реального ринку таких автомобілів поки що немає. Чекаємо на кінець наступного року.

Ось, до речі, опис на тему довгострокових витрат на електромобілі - тесла по 724 тис. (!) км

Я з дитинства люблю великі комп'ютерні екрани - ще з часів текстового чорно-зеленого дисплея 80*25 символів на мейнфреймі. В мене були всі максимальні розміри масових дисплеїв, коли вони випускалися - 14", 17", 19", 24", 27", 30". Dell U3014 було куплено ще в США, привезено в Україну, а потім і в Словаччину. На цьому я зупинився - 30" є вже досить великим монітором.

Минулого року в процесі обговорення робочого місця вспливла тема про монітори 43", котрі можна програмним чином поділити на 2-4 менші віртуальні екрани, куди вивести зображення з окремих джерел. І так мені сподобалася ця ідея, що я з нею до осені і носився. І прямо коли вже пішов замовляти 43" Dell, почитав на reddit'і відгуки користувача. Той спершу радів і нахваляв, а потім з'ясувалося, що 43" для шиї дуже важко - вона виходить повернута весь час, причому дуже сильно.

Тоді я ризикнув і купив вигнутий 34" монітор - Dell U3419W. Фізично монітор по вертикалі менший за 30" (що непогано), але значно ширший. Він підтримує ділення широкого екрана на два по горизонталі.

Вигин мало що дає, на мою думку, але, можливо, я був неуважний: деякі монітори йдуть з різним радіусом (кутом?) вигину і, можливо, мені слід було відібрати монітор з меншим радіусом.

Що стосується практичності рішення - для моїх задач воно працює чудово. По-перше, в Windows 10 є вбудована підтримка розташовування вікон не великих екранах -- якщо потігнути вікно мишею і підтягнути курсор до краю, то вікно буде resized на пів-екрану з того боку, де курсор. Є (для 43" моніторів) режим підтягування в один з чотирьох кутів, але мені це неактуально. По-друге, для тих, кому цього мало, Dell пропонує окрему утиліту з десятком варіантів розташування вікон. Я нею погрався і кинув - не знадобилося.

За окремими категоріями задач - браузери і редактори чудово працюють на пів-екрану (і за потреби їх можна розвернути на весь екран простою максимізацією вікна).  Різним додаткам зі службовими вікнами (графічний редактор, IDE і подібні) на широкому екрані чудово - широка основна зона і безліч місця для службових панелей і віконець. Віртуальні машини VMWare - складніше. В мене дві однакові машини, на одній Fit Guest працює і розмір екрану ОС у віртуалці змінюється автоматично, а на другій (робочій) Fit Guest не працює і мені доводиться там тримати 1600*1200. По суті, це єдиний, але дуже нав'язливий, недолік.

Відео дивитися - тут все стандартне - воно показується так, як знято, можна розгорнути в різних пропорціях. Ігри поки що не тестував - я не часто граю і не в те, в що грають широкі народні маси.

Taskbar займає весь екран по ширині. З одного боку зручно - все влазить. З іншого - доводиться сильно крутити головою. Тільки що написав, подумав, і переніс таскбар в правий бік. Подивимося, чи стане зручніше.

Як шия? В додатках, де основна робота здійснюється ліворуч (напр. Notepad++), вікно потрібно переносити в правий бік екрану. Браузери працюють і ліворуч і праворуч, і, знов таки, вікно можна просто розгорнути на весь екран. Тому в принципі можна сказати, що для шиї проблем немає. Хоча, потрібен час призвичаїтися.

А ще в U3419 на відміну від старого U3014 є вбудовані динаміки, причому досить пристойні. Електронну музику відтворюють досить чітко, хоча для чогось багатшого на нижчі і вищі частоти вони, мабуть, не дуже годяться. Ну і купа входів-виходів включно із USB хабом. Хоча зараз вже не знаю, що туди втикати, оскільки більшість пристроїв стала бути бездротовою, а мобільний телефон заряджається від розетки зі спеціальним зарядним пристроєм для швидкого заряджання (чого монітор не дасть).

Оновлення:

Mісяць використання широкого монітора довів його беззаперечну перевагу над звичайними.

Багато хто знайомий з двохмоніторними конфігураціями, але їм притаманний ряд недоліків, від котрих позбавляє монітор широкий: (а) в двохмоніторній конфігурації між екранами є розрив, і розташувати робоче вікно так, щоб воно перебувало на обох частинах, майже неможливо, (б) потрібна апаратна підтримка двохмоніторних конфігурацій, (в) Taskbar краде місце на кожному монтіорі.

У випадку широкого монітора вікна можна розташовувати хоч по два (на пів-екрана), хоч по три, хоч в ще складніших конфігураціях. А також Taskbar можна розташувати ліворуч чи праворуч, що робить його легшим для використання і таким, що не займає місця по вертикалі (котрого і так небагато в конструкціях 16*9, 21*9 тощо).

Для чого розташовувати вікна по два чи по три - крім очевидних потреб, така розкладка потрібна, коли інформація переноситься з одного джерела в інше із оброблянням. Наприклад, я так працюю з фінансовими документами - первинні документи в одному вікні, а облік - в іншому.

Також, я став використовувати екран ноутбука як третій (!) монітор в якості пульту керування музикою і відео, котрі там програються у тлі, поки я працюю.

Продовження історії тут.
Хто знає, ми в Києві маємо будинок в лісі (альтанка взагалі стоїть на заповідній території, цілком законно). Це призводить до певних складнощів - наприклад, виростити газон можна лише однієї моделі "шопопало", а саме, що принесе вітром з лісу. Культурні трави не приживаються в таких умовах. Однією з найпопулярніших газонних культур став Клен Татарський - це дерево, котре розсіюється і розмножується гірше за борщевик.

Але зараз мова не про рослини, а про тваринний світ. Окрім козуль, зайців і лисиць, постійними нашими гостями є шершні. Вони живуть десь неподалік - може навіть і в будинку, тільки я їх не знайшов. Але дохлі тушки ми регулярно знаходимо на підлозі. Зауважу, що живих шершнів я бачив лише біля вікна - так просто вони по будинку не літають.

Дружина примудрилася наступити на одного з таких напівмертвих на підлозі. На щастя, роки споживання бджолопродуктів, коли я займався бджолярством, допомогли - алергічна реакція була мінімальною. Але все одно на ніч ми вирішили з'їздити в Борис по допомогу. Там поставили крапельницю з антигістаміну і сорбенту (для виведення отрути з організму). Допомагає. Тому раджу у випадку зустрічі із шершнями не відкладати, а їхати до лікарні і вимагати або шукати саме таке - крапельницю з правильними ліками. На жаль, ужалення шершня самими домашніми заходами подолати дуже важко, якщо взагалі можливо. І краще рухатися до лікарні не відкладаючи, тому що нейротоксична отрута може спричинити різні наслідки аж до фатальних.
10-річний син, майже все життя проживши в Україні, спитав сьогодні, що таке "май". Що це доводить? Дуже просто - якщо не годувати дітей західномонгольським діалектом навмисно, а вчителів і викладачів підбирати україномовних, то діти *не* набираються цього діалекту. Це дозволяє їм легше вчитися інших, корисніших, мов. Інші висновки самі зробите.
Потроху-потроху IT-енциклопедія для дітей прямує до видання. Відкрите попереднє замовлення, макет проходить останні виправлення. За ціну не скажу, але думаю, що після друку ціну піднімуть, тому є сенс замовляти зараз.

Замовити можна тут
Наши маленькие друзья очепятки: "банковская кара".
Звернув увагу, що велика кількість емігрантів має пусті і фейкові профілі у Facebook'у, котрими користується для спілкування. Звісно, таку ж поведінку спостерігаємо і в користувачів, що не є емігрантами, але серед них вагома частка значно менша, Цікавий психологічний феномен. Люди намагаються втікти від себе самих чи що?
Я зараз веду війну з колегами-американцями на тему розміру відступу при indentation - 2 чи 4 пробіли. Я за чотири, оскільки два не дуже добре видно і доводиться напружувати очі. А молодим кодувальникам пофіг, вони невідомо що економлять.

І тут я згадав, як я в 87-му році дивився на два пробіли і думав "це ж треба, як вони гаять ресурси!" . В ті часи один пробіл був цілком прийнятним відступом. А економили місце на диску і на екрані - екрани тоді були 80*25 без варіантів, мишей не було, і скролити текст було дуже незручно.
Може кому знадобиться - як з командного рядка cmd.exe знайти файли рекурсивно і виконати декілька команд в один рядок (на прикладі):

for /R %I in (*.zip) do pushd && cd "%~pI" && unzip "%~nxI" && popd

%I - це велика літера i .
  • Архів

    «   Грудень 2024   »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31