За життя

На Новий Рік, щоб розв'язати проблему дочки із сном, я вирішив взяти навушники для сну. Це такі пов'язки на голову, в які вбудовано бездротові навушники з пласкими динаміками і центральним пристроєм-базою. Це дозволяє лежати на боку, і динаміки не заважають. Яка функція навушників? При засинанні відтворювати різні снодійні мелодії (в мене їх чимала колекція).

З'ясувалося, що таких рішень на ринку, крім відвертої китайчатини, аж два: SleepPhones Wireless від AudioSheep та HoomBand від LivLab. Придбав обидва, тому що охочих користуватися в нас черга.

SleepPhones Wireless має приємну флісову пов'язку, яка є суцільною (вдягається шляхом розтягування). HoomBand від LivLab має жорсткішу тканинну пов'язку, що застібається на липучку і цим регулюється; вдягати її без розстібання не дуже зручно, оскільки краї тканинної пов'язки оторочені ще жорсткішим матеріалом.

В SleepPhones Wireless можна витягнути динаміки і базу. в Hoomband динаміки лише пересуваються по пов'язці для регулювання, а витягуватися вони не можуть (як прати, якщо що, — незрозуміло).

SleepPhones Wireless має Bluetooth 4, здається (один спарований пристрій, принаймні одночасно), і базу з micro-USB портом для заряджання. Прорізь для витягування бази знаходиться по центру пов'язки, а база опиняється на лобі. HoomBand має Bluetooth 5.1 і підтримує, начебто, кілька парувань (хоча не одночасно). База має USB-C для заряджання. Але база розташована за правим вухом, тобто повернути голову праворуч або лягти на правий бік не дуже вдасться (хоча, кому як).

Батареї в обох пристроях вистачає на 7-8 годин, але мені стільки ніколи не треба було - максимально, скільки в мене звучав звук це один цикл сну (півтори години) за ніч.
 
Звук об'єктивно кращий в HoomBand, але в обох — відчутно гірший ніж в якісних навушниках на кшталт Sony WH1000-XM4. Ну і в пов'язках ніякого шумодавлення немає (але його й складно там реалізувати, оскільки динаміки не прилягають щільно до вух). Тобто, якщо у вас вночі тихо і сторонні звуки не заважають, то звука з пов'язок достатньо. Водночас для розв'язання проблеми з шумом потрібні інші засоби. Можливо, згодяться "вкладки" з шумодавом, але я не визнаю вкладки та не знаю, наскільки зручно в них спати. В мене є вкладки з гачком на вухо і шумодавом, але я їх не тестував вночі, бо поки не маю потреби.

Що порадити — тут складно. Ідеального рішення я поки не спостерігаю. Для себе я зупинився на SleepPhones, але підозрюю, що довго вони не виживуть, оскільки там тонесенькі дроти в пов'язці, які досить швидко зламаються. Але на голові пов'язка сидить зручно. Якщо здохнуть, спробую бездротові вкладки (вони теж купувалися до цього тестування).
 
Ось цей трек я рекомендую всім під час роботи: https://youtu.be/91P7B29LPag?si=pkoePM1gAfDZULSm . Він є unobrtursive, не б'є по вухах і не заважає. Водночас він реально додає фокусу і ритму роботі.
If you have lost Outlook Classic on your computer, hurry to install it back from Microsoft Store: https://apps.microsoft.com/detail/xp9mhd8pgh9n47?hl=en-US&gl=US . Note that you can't easily find it in Store using Search, but the above link in the browser does take you to Store app on your computer, so the link is legitimate.  
Займатися вправами, а надто силовими (в мене гантелі) - не сильно приємне заняття. Слід себе змушувати. То я борюся з цим наступним чином -- в мене стоїть будильник на потрібний час, і я його, коли він спрацьовує, відкладаю. Це дозволяє не переривати поточну роботу. АЛЕ в пам'яті вже заклалося, що зарядку слід робити. Як тільки поточний шмат роботи закінчується, я біжу робити вправи, щоб встигнути до будильника, чаю тощо. І коли відкладений будильник спрацьовує знову, я сиджу задоволений, "а я вже все зробив, а ти мене не виженеш".  
NStamp як продукт запущено. Поки що це більше вітрина, хоча серверна частина працює, і по API нею можна користуватися. Але "той" запуск ще попереду.
На НР згадував про Hemi-Sync та NeuroVIZR. За перший (а точніше, за серію gateway experience) я взявся лише сьогодні (ура-ура), а з другим вийшло цікавіше. Мені він сильно давив на очі (занадто яскраве світло), і я вже домовився був його повертати. І тут мені Youtube підсунув відео огляд, де промайнула картинка з цим NeuroVIZR'ом, поставленим просто на стіл на підставці. Отже, я вирішив спробувати його в такий спосіб. Виявилося, що так воно працює, і непогано - для очей проблеми немає. І тут дружина побачила його, спробувала, і вирішила залишити. Та й діти потестували, і їм теж зайшло. Так що залишу їм - на мене NeuroVIZR не сильно впливає (мені hemi-sync ближче).
У Роберта Шеклі у творі "Квиток на планету Транай" викладалася концепція дружини-на-вихідні, яку діставали зі спеціальної стазис-скрині на вихідні, вона собі жила-була два дні, а потім її ховали назад до наступних вихідних.

В мене є такий проєкт NStamp, який я дістаю з git'а на вихідні, вожуся з ним, а в неділю ввечері ховаю назад в git до наступних вихідних. І хоча сам проєкт стабільно (хоча й повільно) наближається до запуску, він швидше за все ще довго існуватиме як проєкт-на-вихідні. (посилання поки не працює - лише тільки що добив сайт, щоб працював на Linux, сайт запускатиму за два тижні).  
На питання "куди дівати останній мішок грошей" знайшов просту відповідь - в голову. Спершу купив Hemi-Sync'івський запис Manifesting with Hemi-Sync. Два тижні використовую - щодо manifestation не знаю, але загальні враження дуже позитивні - релакс добрий, мізки відмикаються від реальності майже повністю. То я не витримав і купив всю серію Gateway Experience, але ще не пробував - її проходити слід вдумливо і довго (дехто пару років проходить), а я лише вчора ввечері її купив.

А ще одночасно з Manifesting ... купував пристрій та підписку NeuroVIZR. Цей лежав нерозпакований до НР (це був типу подарунок собі під ялинку), тому я запустив його лише сьогодні. З одного використання висновки зробити складно, але теж штука корисна і цікава. Сам прилад світловий, але керується з мобільного додатку, який в навушники транслює також звук. Разом виходить досить разючий ефект на мозок. Ефект інший, дуже відмінний від Hemi-Sync, але теж цікавий. Тут програми як такої немає - є біля 100, мабуть, окремих програм на 10-15 хвилин кожна, які мають різний вплив на мозок (медитація, стимуляція тощо - 8 розділів).
Новий вид спаму - щось кладеться на Google Docs/Sheets/Drawings, а потім з адресатом діляться цим документом. Це highjacking самого гугля, оскільки пошта йде з його серверів. Не дуже зрозуміло поки що, як гуглю про це повідомляти.
Якщо хтось сумує за hard rock та glam metal 80-их, є шанс почути їхні реалізації, кращі за оригінал. Як не дивно, індійці. Але хрін хто скаже, що це не якийсь LA Guns чи Bon Jovi в кращі часи. Називаються Girish and the Chronicles. Працюють з 2009-го та мають три повновісні альбоми. Є в Tidal та Youtube Music, в інших не знаю, не користуюся.  
Найменше що можу зробити, щоб подякувати та допомогти проєктам, які ми використовуємо в NStamp, це згадати їх із посиланнями:
  • Maui.Biometric для біометричної автентифікації в MAUI.
  • SharpNado.Tabs із власними доробками - нижній tab bar в мобільному додатку
  • Scriban - template engine
  • Ulid - толковіша заміна для GUID
  • QRCoder - кодувальник QR кодів
  • MimeKit - базова бібліотека для MIME
  • MailKit - базова бібліотека для SMTP
  • jcamp.FluentEmail - підтримуваний форк оригінального FluentEmail
Electronic Arts явно почули старий одеський анекдот і пару років тому для пожвавлення роботи над Dragon Age 4 розігнали всіх розробників :-\ . І набрали якихось студентів з generation Z. В підсумку замість однієї з найґрунтовніших ігор індустрії народився якийсь дегенеративний шутер з неможливим (на PC) керуванням.

Наскільки я чекав на DA 4, настільки я засмутився цим позашлюбним викидом дегенеративної думки і непоганого малювання. Вистачило мене на 8 годин — я все сподівався "а що як далі буде RPG". Nein, не буде. Видалив к чортовій матері. Шкода лише згаяних 60 євро. Може повернутися до BG3? Так там та ж біда - на найлегшому рівні неможливо пройти (за що й була знесена).  
Цікава технологія - пульт від телевізора Sony. В нього одна (1) кнопка працює на інфрачервоних променях (це живлення чи то вмикання/вимикання телевізора), а все інше - на Bluetooth. З'ясувалося випадково -  затулили приймач сигналу на телевізорі, поставивши дещо перед ним. В підсумку, всі кнопки працюють, а вимикання - ніяк. І що цікаво - в інтерфейсі, в меню, є функція рестартувати систему, але немає функції вимкнути телевізор (standby або power off).
  • Архів

    «   Квітень 2025   »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5 6
    7 8 9 10 11 12 13
    14 15 16 17 18 19 20
    21 22 23 24 25 26 27
    28 29 30