За життя

Доволі неприємні паралелі. Майдан. Новини. Урок з історії. Як ломали хребти “непманам”
Ну і я трохи відмічусь, чи що ...

При тверезому прочитанні в кодексі закладено певну кількість здорових і розумних ідей. Я не буду говорити про реалізацію і про ту кількість дурощів, яку можна знайти в кодексі, але не можу не звернути уваги на такі безумовно корисні речі:

- скасовано транспортний збір і збільшено акциз на бензин. Все правильно і давно слід було зробити це. За користування дорогами має платити той, хто ними їздить, пропорційно рівню використання доріг. Адже за воду, газ і електрику ми платимо згідно їх використання, а дороги - це ресурс, стан якого залежить від ступіню використання (чим більше їздять, тим швидше вбивається дорога).

- ставку єдиного податку тепер визначає місцева влада. І мешканцям населених пунктів можна бути винити в високих ставках тільки себе - кого обрали, той тепер ці ставки і встановлює.

- позатикали величезну купу дірок, через які підприємства масово ухилялись від сплати податків (всі ці юридичні і консалтингові послуги тощо). На жаль, це затикання накрило певну кількість чесного люду, але в умовах дефіциту бюджету дірки треба було затикати. Водночас скажу, що позатикали відверто криво. Потрібно було не забороняти єдиний податок, а зробити як в Росії - плати собі відсоток від доходу і працюй за спрощеною системою обліку і звітності. Але потрібно читати закон уважно -- є там відсилання на кшталт "Крім того, 15%-ним податком обкладається прибуток спрощенців, отриманий, зокрема, від діяльності, не зазначеної у відповідному свідоцтві фізособи-підприємця, а також від фінансових операцій, на які не поширюється спрощена система оподаткування.", тобто, можливо, що юристу можна буде працювати під 15% і не вести повний бух.облік.

- підвищено акцизи на алкоголь і тютюн. Чудово. Погано тільки, що мало підвищили.

- введено податок на нерухомість. Давно слід - з цього податку на заході формуються місцеві бюджети і фінансуються школи і поліція. Як буде у нас - фіг його знає, але податок такий потрібен. Тим більше, що ставки і умови звільнення там дуже гуманні. Я за свій будинок (280 кв.м) буду платити пару тисяч гривень на рік.

Я навмисно не хочу вдаватись в огляд негативу, насамперед, прав податкової, оскільки це все і так очевидно - будується поліцейська держава.
Гадаю, Янукович зробить для популяризації Бандери набагато більше за Ющенка.
Більшовики ненавиділи людство, сучасні люмпен-пролетарі недотягують до своїх ідейних вчителів. Любити чи поважати вони вже не вміють, а ненавидіти ще не навчились. Але подальші паралелі схожі.

"Нет, большевики дали понимание ненависти и страха. «Мы будем расстрелами выводить нового человека»- сказал товарищ Бухарин. И они начали убивать. И они убивали почти сорок лет.

Почему они победили на время? На то было много причин, они победили, в том числе и потому, что были нелюди.
...

Но проиграли белые не поэтому.

Повторим, белые были люди, а красные — нелюди. Белые пытались делать то же, что и красные, т.е. массово убивать, но сломались, ибо были воины, а не убийцы"

Так само і з нашими "гарними" і "поганими". Люмпени не є людьми сучасного суспільства. Вони не дотримуються законів суспільства, і боротись з ними законним шляхом так само неможливо, як неможливо було людям перемогти нелюдів століття тому.
Цікаво, а коли Янукович Черновецького зніме?
Наш вельминешановний уряд вирішив, що треба вирівнювати платіжний баланс країни, але робить це досить дивним чином. Мене сьогодні порадували, що митниця не пропускає рослини, що ввозяться в Україну, і за чутками, не буде цього робити до кінця року. Тобто садові центри, які ввозили рослини з-за кордону (а зараз, нагадаю, відкрився сезон осінньої посадки рослин, при цьому якісний посадковий матеріал здебільшого імпортний) смокчуть з причмокуванням. При цьому офіційної заборони немає. Є ще думка, що це певний монополіст собі "вибив" таку послугу (а його товар пропускають), але перевірити цю думку я не можу. А ще я сьогодні обїхав 5 супермаркетів в пошуках лікеру Адвокат. Знайшов тільки в Метро 16-градусний (є ще 40). Ані в Мегамаркеті (де він завжди стояв), ані в дрібніших супермаркетах його немає. Теж підступи митниці?
"Индивидуальное отопление в городских квартирах необходимо запретить. Такое мнение высказал заведующий отделом биоэнергетики Института технической теплофизики НАН Украины Георгий Гелетуха "

Облишимо в стороні питання, а що це за хрін з бугра, що він таке пропонує. Але сама по собі ідея в дусі світлого соціалістичного минулого майбутнього -- всі мерзнуть, а ви, куркулі, грітись будете?

Час запасатись буржуйками, панове. Всяко вигідніше.
Гадаю, із введенням нового податкового кодексу в Україні значно збільшиться кількість швачок-надомниць (також до цієї професії підтягнуться і чоловіки) і продажі швейних машинок. Схема проста: купуєте швейну машинку, поруч кладете рулон тканини, і йдете реєструватися як приватний підприємець, що займається виготовленням і роздрібним продажем трикотажних виробів. Привіт, Моня Бродський!
Хорошие цифры, радостные. Украина, впрочем, в том же хвосте болтается.

Хоча у нас не так все кепсько з міліцією, як в Росії, але до ідеалу ще теж неблизько. Але мені чомусь здається, що цю проблему дуже просто вирішити, і ось, як:

Треба розділити міліцію на дві частини - державну кримінальну поліцію і комунальну охорону правопорядку. Кримінальна поліція повинна займатись виключно розслідуванням кримінальних справ за зверненням громадян або коли їй передають певні питання або комунальна охорона, або суди. При цьому можна буде скасувати таку структуру як прокуратура (яка дублює функції міліції в багатьох аспектах). Комунальна охорона займається патрулюванням територій, доглядом за порушеннями на транспорті (ДАЇ), тими правопорушеннями, які відносяться до адміністративних, а також, оскільки вона здійснює патрулювання, то вона затримує злочинців "по факту" або по гарячих слідах і передає їх в кримінальну поліцію для проведення слідчих дій.

В структурі судів також виділяється окрема ланка для розгляду кримінальних справ.

Кримінальний і кодекс про адміністративні правопорушення переглядаються, щоб виключити дублюючі статті (наприклад, будь-яке хуліганство має бути тільки адміністративним порушенням, рівно як і спротив органам правопорядку, якщо він здійснюється без використання зброї). Таким чином будь-яке діяння буде однозначно або кримінальним або адмінстративним. Також повинна переглядатись система покарань кримінального кодексу. Штрафи і умовні покарання мають бути винесені за межі КК, натомість має бути введена система дрібних відсидок (до 3-х міс., в окремих поселеннях).

Комунальна охорона має очолюватись виборною особою, яка повинна обиратись одночасно з мером і місцевими депутатами, та вільно відкликатись виборцями. В кримінальну поліцію приймати на роботу тільки осіб з вищою юридичною освітою, в кримінальні суди - осіб, які ніколи не працювали в кримінальній поліції. Комунальна охорона повинна мати окрему структуру навчальних закладів і комплектуватись виключно із місцевих жителів.

Описаний підхід дозволить декриміналізувати суспільне життя, повернути кожній структурі властиві їй функції (охоронець правопорядку не буде бачити злочинця в кожному перехожому, та й повісити на невинного статтю йому буде набагато важче) і повагу громадян. Ефективність охорони правопорядку буде залежати від самих громадян, які не будуть боятися звертатись по допомогу в органи охорони правопорядку (оскільки такі органи будуть місцевими і кожен буде знати, де він живе і кого і від кого захищають). Кримінальна ж поліція буде позбавлена планів по посадках і водночас легше буде проводити контроль за справами, що закриваються (в т.ч. за гроші).


Як ви вважаєте, буде така схема працювати?
  • Архів

    «   Травень 2024   »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31