За життя

Справжній. Якщо ви вважаєте, що це жарт, то дивіться деталі тут і тут
Apple с новым developer agreement превзошел само себя. Во-первых, они запретили использование программ, написанных не на C/C++. Хотели достать Adobe Flash, а досталось всем вокруг. Во-вторых, пытаются задавить сети контекстной рекламы (тут борьба с Гуглом). Думаю, по ушам этим зажигательным "изобретателям" быстро навешают через суд.
Як я згадував, троянди важко пережили зиму. Частину довелося пересажувати, решту обрізати майже під корінь (вони минулорічні, тому товстих стовбурів не було). Та й ті, що обрізані, не давали великого сподівання на гарний результат. Тому довелось звернутись до народної практики.

А практика полягає в наступному:

на кінчик гілки куща чи дерева, в якого слабке/погане коріння чи яке треба "підтягнути" з інших причин, насаджується картоплина (на щастя, в мене була малесенька картопля, яка почала проростати). Ця картоплиня тягне як насос соки по гілці, стимулюючи і саму гілку, і коріння рослини.


Таким чином мені вдалося врятувати всі кущі троянди, що лишились в землі, крім одного (можливо, що і він піде, тільки пізніше). Зараз використовую ту ж практику на горіху і їстівному каштані.
Звісно, вони не зовсім атеїсти, але й не ортодоксальні християни.
Той факт, що дискримінація українців в Україні існує, не заперечуює, здається, ніхто. Але наукову спробу проаналізувати стан дискримінації я зустрічаю вперше.
Френд цікавиться, чому китів захищають, а кільку ні. Я в свою чергу маю поцікавитись, чому китів знищують на жир і м'ясо, а людей із надлишковою вагою, яких більше ніж китів і кільки разом узятих, годують тими самими китами та кількою? Чи не справедливіше було б навпаки?
Знаете ли вы, дорогие гурманы, что подсолнух и топинамбур ("земляная груша") - близкие родственники? Вот уж точно, кому вершки, а кому корешки. Одно радует (нас) и печалит (гопников) - лузгать топинамбур и плеваться его шкурками не очень удобно -- грязный.
(еще одна запись, которая никому не нужна и которую никто не прочтет)

До кризиса, лет так 5 назад, трендом будущего бизнеса предполагалась кастомизация. То есть выпуск товаров под запросы пользователя. Хотите такой же мобильник, только в корпусе слайдер? + 50 баксов и считайте, то мобильник уже возле вашего уха. Хотите машину с опциями A, B, D , G но без C, E, F? Запросто.

У этого тренда был один недостаток (кроме необходимости настраивать производство, но сделать это на самом деле не так и сложно) - он заставлял покупателя думать и принимать решения, делать выбор.

Противоположный тренд (и опять мы об отупении массы) - это угадать, что понравится большинству, и сделать не больше, чем нужно, и строго в одном варианте. Классический образец - iPhone. Возможности его кастомизации минимальны, а популярность огромна. Почему? Потому что за пользователя уже подумали. Ему не нужно думать, нужно только нажимать на экран (кнопка, и та всего одна, чтобы не нужно было мучаться выбором, какую кнопку нажать). У этой платформы всего один вариант, как у Ford Т (только первый - белый, а второй - черный). Не нравится? Жрите, что дают.

Таким образом отупение победило прогресс. Сдались даже автопроизводители премиум-марок: на большинстве рынков возможность собрать машину "под себя" отсутствует. Даже у нас, где эта возможность есть, ходовыми являются уже собранные комплектации, и заказывают машину под себя только оригиналы типа меня.
Абалденная статья об изнанке шахмат. Никогда даже не думал о шахматах в таком аспекте, хотя сам подвержен чрезмерной фокусировке внимания (причем это наследственное, у детей то же самое).
Лісова пожежа - річ надзвичайно небезпечна, по-перше тим, що можуть загинути люди в лісі, по-друге тим, що біля лісу і в самому лісі є будинки та інфраструктурні мережі (біля нас ЛЕП проходить, наприклад).

Оця фотографія врятувала нам будинок. А справа була так:

(вступ) я ще зранку запримітив цей дивний пагон (до речі, що це за рослина?) і хотів його сфотографувати, тим більше, що він був єдиним пагоном такої форми на всій рослині. Але зранку не склалося і я вийшов у двір з фотоапаратом о 14-ій рівно. І дуже вчасно -- в 20 метрах від мене прямо за рослиною палав підлісок (на жаль, в мене був макрооб'єктив і зняти рослину на тлі пожежі мені не вдалося б) .

Я одразу набрав 101 на мобільному. Дзвінок пішов у Вишгород. Жінці на телефоні я пояснив, що палає ліс і скоро вогонь перекинеться на будинки, що розташовані поруч. Оператор відповіла, що вона передасть інформацію в Київ, але краще б мені самому туди дозвонитись (каже "трохи відійдіть, щоб потрапити до іншої соти, і тоді виклик піде на Київ"). А тим часом ліс горить ...

Я схопив лопату (минулого року будівельники навчили, як тушити підлісок), покликав дружину, закинув в машину все щоб тікати можна було і побіг гасити пожежу самостійно.

Проходить 5 хвилин (з Вишгорода до нас вже б доїхали за цей час). Звоню ще раз, потрапляю вже на Київ. Розповідаю їм те саме, вони виклик начебто прийняли. Ще 10 хвилин, нікого. Звонить дружина до пожежників, потім звонить до знайомих рятувальників, щоб вони по своїй лінії направили наряд. Тим часом вигнав другу машину з гаражу (якби будинок згорів, то машини б вистачило, щоб купити квартиру...) і розкатав поливальний шланг. На наше щастя у нас дуже потужний насос. 70 метрів шланга вистачило від гаражу до середини схилу, де розповсюджувалась пожежа. Далі - тільки відрами. Два відра і як білка вгору-вниз по схилу від шланга нагору.

За пів-години від першого дзвінка (все ще нікого!) підійшов якогось трохи бомжеватого вигляду чоловік і став допомагати тушити, забиваючи підлісок фуфайкою (згодом з'ясувалося, що це лісник, але не знайомий нам дільничий, а його напарник).

Короче кажучи, з лісниками ми периметр загасили. Потім лісник мені сказав, що вони проїзжали поруч і випадково побачили пожежу. І якби нам не вдалося загасити периметр, то вигорів би мабуть вже весь кооператив, бо єдину пожежну водойму засипали і продали під ділянки ще років 5 тому (в нас є власний бак з водою на 10 куб.м., але до нього зараз немає пожежного насоса).

Із особистих відчуттів - ніякого другого дихання і надможливостей на жаль не з'являється, і шланг магічним чином не подовжується. Щоправда, і паніки не було (дружина, правда, почала тупити і спочатку назвонювати по телефону замість того, щоб мені допомагати), а було спокійне розуміння, що швидше за все ми програЄмо і врятувати нас може тільки вітер (він нам суттєво допоміг тим, що дув проти руху полум'я, тим самим його стримуючи). Не сподобалося, що жодна собака з дороги не зупинилась і не допомогла (коли минулого року десь горів ліс, я возив в машині воду і по мірі можливостей намагався гасити, якщо полум'я було не сильне).

Як сказав потім лісник, добре що горіло зараз, бо сосни не зайнялись. Якби це трапилось влітку, то загорілись би сосни, то, по-перше, вони б загинули, а по-друге між соснами і будинками стоять осики, а вони горять весело і задорно, "з вогником". А вирубати ці осики лісник не дає, бо заповідник. тобто цього року з тої сторони можна пожежі вже не очікувати.



Як ви думаєте, коли приїхали пожежні за нашим викликом? Ху (у нас не матерятся (с)) вони не приїхали взагалі. Коли дружина позвонила їм посваритись, вони почали пояснювати, що на лісові пожежі вони не приймають виклики (о як!). Що їм має звонити лісництво. А як в лісника телефон відключений (в нього таке буває)? А гори тоді все помаранчевим полум'ям ... Заради справедливості треба сказати, що за викликом лісників пожежники таки приїхали, але теж через 40 хвилин після виклику (і через 1.20 після мого першого дзвінка).

Тому моє велике прохання - поставте посилання на цей пост, щоб люди знали, що якщо десь щось горить, то порятунку від держави чекати годі і гасити треба виключно своїми силами (це правило годиться для усіх справ, а не тільки для пожеж).

Upd: і забув побажати, щоб ті оператори разом з тими, хто їм інструкції писав, місяць тиждень з туалету не вилазили.

На додаток пара фотографій з місця пригоди. Upd2: Ці фотографії зроблені після гасіння. Все, що чорне, - все горіло досить жваво.



  • Архів

    «   Грудень 2024   »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                1
    2 3 4 5 6 7 8
    9 10 11 12 13 14 15
    16 17 18 19 20 21 22
    23 24 25 26 27 28 29
    30 31