За життя

Файне місто Вашингтон

Хоч я звідти і поїхав, а раз за разом доводиться туди повертатися. І центром світу я відчуваю не Нью-Йорк, а саме імперське місто Вашингтон.

Треба з'їздити в Нью-Йорк машиною. Вирішив зробити зупинку в готелі на пів-дороги. І тут з'ясувалося, що готель в 40 км (на пів-дороги між Балтимором і Вашингтоном) дорожчий і гірший за опціями, ніж готель в Арлінгтоні із видом на Капітолійський пагорб і Пентагон. Ну і як тут втриматися і не завітати?

Міні-хайку

_._

Позитивізація

Як мова формує свідомість.

Припустимо, покупець може отримати знижку до 50% .

Є два варіанти написати вираз:

1) you can get the discount no more than 50%
2) you can get the discount of up to 50%

Українською те ж саме буде

1) ви можете отримати знижку не більше ніж 50%
2) ви можете отримати знижку до 50%

Але є нюанс (с) анекдот

Українське "До" має коннотацію обмеження. Англійське "Up to" має "присмак" руху вгору (хоча теж є обмеженням), що сприймається позитивно.

Ісламізація ПЗ

Встановив CentOS 7 (по роботі треба). В налаштуваннях локаль - American English, в мовах - вона ж. Запускаю браузер (Konqueror), заходжу в пошук - відповідає google.ae із усім арабською мовою. Це вони american english скоротили до ae? Чи вирішили на останок до інавгурації Трампа відірватися, поки всіх муслімів з USA не виперли?

Свіжим accounting'ом навіяло

Фунты стерлингов над биржею кружатся,
первым снегом курсы падают, садятся.
И от брекзита не спрятаться, не скрыться,
Консерваторы, скажите, как вам спится.

Хайку

Жовтневий вечір
Спів цвіркунів навкруги
Літо не вщухає

World-al-one

#VisualPoetry до вчорашнього міні-хайку:

5cd911d1138389b70ad39790ce367020.png

Міні-хайку

Світ
наодин
ці

Крікет

Субтропічний цвіркун - це полохлива і стрибка чорна скотина розміром тушки в 1.5-2 см. Звук, котрий вона видає, за гучністю легко перекриває пилосос, а за розповсюдженням - глушник для вогнепальної зброї. При світлі або будь-якому звуку цвіркун замовкає, і починає свою арію лише після заспокоєння. Цвіркун ніколи не співає наодинці -- зазвичай надає перевагу тріо, але іноді йому достатньо дуету.

Цвіркуни у нас в місті лютують четвертий тиждень. Спати неможливо. Спіймати ще складніше. Якщо тварюка пробирається в квартиру, вважай, ніч пропала (і наступний день, відповідно, теж).

Одне радує -- звичайні беруші звук саме цвіркуна зрізають просто повністю.

Українська розкладка з російськими і білоруськими літерами

Оскільки мені іноді доводиться листуватися у справах з російськомовними особами (в основному громадянами США), набирання Alt-235 замість літери ы почало втомлювати.

Тому я створив універсальну розкладку клавіатури, котру можна встановити замість стандартної Української в Windows. В цій розкладці російські (і білоруські) літери набираються або як AltGr+клавіша (це правий Alt називається AltGr), або як Ctrl-Alt-клавіша (при цьому активною має бути українська розкладка, звісно).

Клавіші замаплені наступним чином --

Основна - з AltGr
і - ы
ь - ъ
є - э
е - ё

Розкрадку можна завантажити за посиланням http://www.mayevski.com/files/UkrWithRusWinKbdLayout.zip

Після встановлення необхідно в налаштуваннях Language або Regional Settings (залежно від версії Windows) для української мови додати розкладку клавіатури Ukrainian (with Russian). Якщо у вас буде декілька розкладок (наприклад Ukrainian (Enhanced) і ця), то переконайтеся, що активною є Ukrainian (with Russian), інакше додаткові літери не працюватимуть.
 • Архів

  «   Червень 2018   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30