За життя

Я вже писав колись, що мапінг Г (укр)<->H (англ.) є докорінно невірним. Г - дзвінкий звук. H позначає глухий звук або взагалі його відсутність як в англійській мові (зазирніть хоча би до вікіпедії), так і в інших європейських мовах. Тому Холмс є і завжди буде саме Холмсом, а не Гольмсом, хоча от Гітлера слід разом з усім світом іменувати Хітлером.

Я знаю, звідки це пішло - зі словацької мови, в якій, як і в українській, G позначає Ґ, H - Г, а CH - український звук Х. Але це натягування сови на глобус. Можна було запровадити GH для українського G, якщо вже кортіло - це буде адекватніше відображення і приблизно збігатиметься за вимовою.

Але повертатися до старої теми я би не став, якби не подивився дуже правильне пояснення, як звучить літера H в англійській мові, від професора-лінгвіста. Стає очевидним,що нічого спільного зі звуком Г цей звук не має. Дивитися тут: https://www.youtube.com/watch?v=w_jE6x-1wNc
Якщо у вас широкий монітор (але й не тільки), то ви, ймовірно, розкладаєте вікна по зонах. Сама Windows 10 вміє розкладати на лівий та правий боки екрана, але ця функціональність не є вельми зручною. З широкими моніторами виробники постачають свої програми для зручного розкладання вікон. Проблема з тими додатками в тому, що вони не на всі вікна діють (принаймні, додаток від Samsung не працює з деякими вікнами на базі Electron, а таких додатків зараз все більше починаючи від MS Teams).

Але ось Microsoft зробила свій додаток, і він працює з усіма вікнами. Додаток називається Fancy Zones та входить до комплекту PowerToys, який береться або на GitHub або в MS Store.
Огляд писати не буду, але утиліта вельми зручна і потужна - сторонні додатки від Dell та Samsung відпочивають.

УВАГА: щоб Fancy Zones працювали з вікнами процесів, створених As Administrator, слід сам PowerToys запускати в цьому режимі. В додатку є потрібні для цього налаштування.
Хоча я меломан з дитинства (буквально), аудіофілом ніколи не був - мені вистачало гарних Sennheiser'івських навушників (а згодом Sony WH1000-XM4). Але все-таки із закритими навушниками не вистачає сцени, а гарні відкриті немає сенсу використовувати - простіше увімкнути колонки. Колонки в мене вбудовані в монітор, тобто ніякі. А ще я захотів зрозуміти, що не так із навушниками - чому звук поганий. Отже, поїхали.

1. Джерело звуку. Я слухаю музику з Google YouTube Music. На мобільному можна вказувати якість, на комп'ютері - ні, і на комп'ютері вона гірша.

2. Навушники. Вони під'єднуються до телефону і до комп'ютера по Bluetooth'у. В Bluetooth'а є різні стандарти стиснення (кодеки). Універсальні для високої якості - AptX та AptX HD. Якщо його немає, використовується базовий стандарт SDC. Він слабенький. І хоча самі навушники підтримують купу стандартів включно із Sony proprietary LDAC та AptX, телефон (старий вже) не підтримує AptX HD, але, здається, підтрмує AptX та LDAC. Windows 10 підтримує AptX (але ходять чутки, що Windows 11 нативно не підтримує - можливо, ліцензію не подовжували). Виходить, що проблема не в кодеку, а лише в джерелі звуку.

3. DAC. При Bluetooth-передаванні конвертація цифрового сигналу в аналоговий відбувається на боці програвача (навушники / колонки). Якщо під'єднуватися навушниками чи колонками до телефону/комп'ютера через AUX вихід (аналоговий), то використовується вбудований в телефон/комп'ютер DAC. А він там посередній. Якщо приєднуватися по USB (якщо навушники / колонки це підтримують), буде як з Bluetooth'ом -- DAC з навушників / колонок.

3а) Є варіант зовнішнього DAC'у -- він під'єднується до телефону чи комп'ютера по USB або Bluetooth, а на виході видає сигнал по AUX. Це добре, якщо в автівці є AUX вхід (він є на деяких, але не на всіх автівках) і хочеться передавати звук з телефону та отримувати гарне звучання. Звісно, ще й аудіосистема в автівці має бути відповідною (в мене на літній автівці є і вхід і непогана система від Bose).


Отже, я для початку купив собі більш притомні колонки. Audioengine HD3. Невеличкі (мали стати на книжкові полиці), але якісні. Вони вміють отримувати звук по Bluetooth, по USB та через AUX. Звучать вельми непогано - в порівнянні з ними монітор видавав звук через весь стравохід. Порівняти з навушниками складно - звук різний. Але колонки краще - не давлять на вуха і дають ширшу сцену.

З колонками вийшла проблема - ширина між полицями рівно два метри, а в комплекті йде двометровий кабель між колонками. Купити триметровий можна, але ціни - від 80 євро і до горизонту. Колись сміялися (умовно) зі знайомого аудіофіла з його безкисневою міддю для дротів. Ну так от цей кабель за 80є - це вже вона.  

Ще можна проапгрейдити навушники з ширпотребу, яким реально є Sony, на щось аудіофільське (напр. Focal Bathys або навіть Mark Levinson 5909). Це в мене попереду, підозрюю.

На питання, що я на такому слухаю - не хіп-хоп :). Здебільшого це складна за конструкцією електронна музика різних піджанрів, а також Lounge та зрідка ambient.
А що як *все* людство - це тренування лише однієї нейронної мережі?
Чому держава може бути спонсором тероризму, але не терористом?

Тероризм виконується особисто або групою осіб за попереднім узгодженням. Терористи - це виконавці-одинаки або члени угруповання. Держава - це абстрактне поняття, держава не може (крім як через фізичних осіб) влаштовувати терор в його поточному прояві. Внутрішній терор - може, через відповідне законодавство або органи влади, але це інша тема.

Водночас терористам потрібні гроші та засоби. А це вже те, що держава може надати з державного бюджету або державної власності. Тобто держава виступає саме спонсором.
The directory was missing in ubuntu 22. The following command restores it by creating a symlink:

sudo apt-get install gcc-multilib g++-multilib
Однією з найвдаліших покупок останніх кількох років є маленький USB-пристрій. Який?

Я працюю на стаціонарному комп'ютері (дуже-дуже потужному), а безпека налаштована так, що коли я відходжу або за неактивності він замикається (це захист здебільшого від котів, що ходять по клавіатурі). І при поверненні щоразу доводилося вводити пароль.

А це я придбав на амазоні Hello-сумісний сканер відбитків пальців і вивів його шнуром-подовжувачем на стіл. Тепер для розблокування комп'ютера достатньо торкнутися пристрою. Розпізнавання миттєве, на порядок краще ніж на телефоні.


Припускаю, що можна би було Hello-сумісну камеру завести, але щодо неї є сумніви. Також вона в рази дорожче коштує.
Багато років я щасливо (більш-менш) користувався їхніми продуктами. Останнє, що я маю, це навушники WH-1000XM4 . Все би добре, але є в них глюк - не вимикається (точніше, вмикається назад) функція speak-to-chat. Пішов шукати рішення. В форумі їхньому всі обговорюють, що таки ця проблема є, а Sony вже понад два місяці не реагує. Хотів був прокоментувати, залогінитися, але ні - з ЄС залогінитися тупо не можна (your country or region is not supported). Ну що ж - якщо Sony, як то кажуть, ох..ли в атаці, то ми підемо від них. Я тут в жовтні хотів купити телефон Sony 5 IV - тепер радію, що не купив.
В Україні була (може й буде) одна з найкращих систем охорони здоров'я. Я не жартую. В Україні можуть чогось не вміти, чогось не робити, але є можливість потрапити до лікаря та придбати майже будь-які ліки без зайвих ускладнень. Про США я колись писав чимало, і там нічого не змінилося - космічні ціни із сумнівною якістю. В Європі все впирається в нестачу персоналу - черга до "пересічного" стоматолога (не ортопеда/ортодонта, а загального) - три-чотири тижні. І якщо потрібна повторювана процедура - а фіг, слотів немає, записуйся на місяць вперед. І це про комерційний сервіс по 100-150 євро за візит. В Україні я би зателефонував і потрапив до лікаря протягом тижня в гіршому випадку, а в кращому мене би без черги взяли, посунувши візит або попрацювавши на годину більше.  
В Європі діє (звісно, не всюди) роумінг підключень до зарядних станцій до електромобілів. В мене є картки всіх трьох основних словацьких операторів зарядних станцій, і я однією з них авторизувався на АЗС Petrol в Словенії. Ціна за заряджання в роумінгу вища, але в моєму випадку це не грало ролі (мені потрібно було просто під'єднати автівку до зарядки, щоб скинути налаштування).  
 • Архів

  «   Травень 2024   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31